Wpis z mikrobloga

Witam. Mam pytanie do programowych mirków. Kojarzycie może stronę #spoj? Jest to stronka z zadankami programistycznymi i chciałbym się dowiedzieć jak takie zadania mają się do rzeczywistej pracy w #it. Od dłuższego czasu klepie sobie tam zadanka w języku c# ale robię to z czystej zabawy i hobby, traktuję to bardziej jako intelektualną rozrywkę - absolutnie nie mam zamiaru zajmować się tym zawodowo i taka ciekawość mnie wzięła.
#programowanie
  • 13
@Digga_Radikal: jak wyżej, poza ogólną praktyką pisania kodu


oraz zwróceniem uwagi na złożoność czasową/pamięciową poszczególnych rozwiązań raczej za dużo nie przyda ci się z tego w rzeczywistej pracy (no może do rozmów kwalifikacyjnych w niektórych korpo). Ale jako hobby jak najbardziej polecam.
@Digga_Radikal: Nie słuchaj tych co piszą, że się nie przyda. Jak będziesz za kilka lat na rozmowie do dużego korpo albo albo do czołowych firm IT, tych co płacą najwięcej to jest bardzo duża szansa, że dostaniesz podobne zadanie do zrobienia. Ja w liceum natłukłem pewnie koło 200 tych zadań jak się przygotowywałem do olimpiady informatycznej. Od lat już się w to nie bawię, ale wiedza i umiejętności zostały. Zdarzało mi
@fat_american_kid: Jak chcesz pracować dla firmy co robi CRUDy i dodawać :D do komentarza to baw się dobrze. Odpowiem Ci na poziomie twojego komentarza. Cienki jesteś to robisz CRUDy, nie zakładaj, że innych też tylko na to stać.
@szk6dnik: nigdzie nie napisalem ze chce akurat pracowac, zwyczajnie mowie ze wiekszosc firm w polsce robi Crudy i to jest fakt. Fajne projekty sa za granica, a firma ktora robi algo live coding to zazwyczaj za duzo sie o googlu naczytala. U googla to ma sens bo maja tysiace chetnych w polsce? nie bardzo. PO CO LIVE CODING JAK W FIRMIE KLEPIESZ CRUDY. Jezeli jest to firma ktora robi cieakwe rzeczy