Wpis z mikrobloga

@kidi1: Ale jak mówili żeby nie leczyć tych co nie chcą się zaszczepić to wielki hałas że to ich wybór i płacą na służbę zdrowia, ale nagle jak chodzi o to że ktoś chce z własnej woli palić papierosy to już mu ten przywilej zabrać chcecie xD
  • Odpowiedz
@Atencjuszhehe: Niechęć do szczepień przeciw COVID to nie to samo co świadome niszczenie swojego organizmu. Większość osób, które się nie chcą szczepić przeszły chorobę lekko i nie widzą potrzeby wstrzykiwania sobie czegoś.
  • Odpowiedz
@CheSlaw

Przecież będą. Wszyscy będziemy.

No właśnie. A nie powinni wszyscy.

@not_me

Ale dlaczego dzieci?

No właśnie dlatego dzieci z tego powodu który napisałeś. Rodzice dostaną głodowe emerytury i nie będzie już im z czego zabierać. Poza tym najgorsze w 500+ jest przyzwyczajenie nowego pokolenia, że im się należą jakieś pieniądze. Ulgi na dzieci rozumiem. Ale goła kasa? Zobacz, nawet tu na wykopie jaki kwik i ból dupy młodzieży kiedy wspomnisz że
  • Odpowiedz
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni widzę, że przeprowadziłeś głęboką analizę polskich finansów i proponujesz realne rozwiązania xD czyli zwrot pieniędzy od ludzi, którzy nigdy żadnych pieniędzy nie dostali (bo dostali je ich rodzice) xD ty też żyłeś "ponad stan" jako dzieciak, bo dostałeś edukację i opiekę zdrowotną, za które na pewno nie płaciłeś. Bo te rzeczy zostały ci zapewnione z publicznych, czyli nieswoich pieniędzy. Najpierw je oddaj, a potem mów innym, żeby oddali.
  • Odpowiedz
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni xD zaczynam wątpić że otrzymałeś jakąkolwiek edukację. Wpływy do budżetu państwa są dzisiaj na pewno o wiele większe niż kiedy ty dorastałeś. Jeśli myślisz że polska gospodarka była kiedyś w lepszym stanie niż w ostatniej dekadzie to jesteś w dużym błędzie. Czyli teoretycznie twoja edukacja drenowała polskie finanse, w podobnym stopniu co teraz 500+. Ja osobiście nie pobierałem nigdy 500+ i jestem przeciwnikiem tego programu. Ale nie jestem jakimś tytanem ekonomi,
  • Odpowiedz