Wpis z mikrobloga

Wrzucam koncert fortepianowy Griega po raz drugi, tym razem wersji do słuchania, a nie oglądania ( ͡° ͜ʖ ͡°):

Krystian Zimerman · Berliner Philharmoniker · Herbert von Karajan

Dajcie znać w ankiecie, która wersja bardziej przypadła wam do gustu. Poniżej link do wykonania Khati Buniatishvili:

https://www.wykop.pl/wpis/63744395/dzisiaj-zaproponuje-uznana-klasyke-norweskiego-rom/

Wołam plusujących poprzedni wpis:
@lete6, @magda_em, @TomgTp, @Theo_Y, @adamec, @gabrysianowa, @BajaScorpions, @Astaxanthin, @le_fake, @Apaturia, @marcus1a, @fan_comy

oraz Mirka @Kapitan-Planeta

#muzyka #muzykaklasyczna #muzykapowazna #grieg #zimerman #piano

Które wykonanie bardziej Ci się podoba?

  • Khatia Buniatishvili 14.3% (1)
  • Krystian Zimerman 85.7% (6)

Oddanych głosów: 7

Mistrzrozkimnki - Wrzucam koncert fortepianowy Griega po raz drugi, tym razem wersji ...
  • 10
@Mistrzrozkimnki: Nie znam dobrze tego koncertu i skupiłem się na szybko na fragmentach skocznych oraz na eksplozywnych. Panie Buniatishvili i Wang mają ogromny talent. Jednak ich kariery zostały troszkę przyśpieszone przez inne względy (znaczy Wang gra Prokovieva i robi to super). Ale gimiabrejk Zimmerman, Krajan i orkiestra Berlińska - z tym po prostu nie handlujesz.To jakbyś chciał, nie wiem, przebić duet Goulda z Bernsteinem - możesz próbować, ale powodzenia.
@Mistrzrozkimnki: Muszę poznać ten koncert, żeby poważnie ocenić (z chęcią poznam). A nie znam go praktycznie w ogóle. Jednak to kombo muzyków wydaje się być over 9000.

Wyglądasz mi na gościa, co zna Rachmaninoff 3 dość dobrze. Jakie jest Twoje ulubione wykonanie? Bo ja cię prawdopodobnie zaskoczę moim ulubionym.
@Mistrzrozkimnki: trójka zawsze w moim serduchu. Pierwszy koncert, który wysłuchałem od początku do końca. Zarąbiste intro i te trąbki na finale każdego etapu. Dwójkę i jedynkę mam na winylu w wersji Zimermanna właśnie i nie odpalam za bardzo. Ale trójka w wersji Byron Janis leci regularnie. Niestety nie znalazłem wersji cyfrowej. Ale jest wersja analogowa nagrywana... Jakość nie powala, ale jest coś https://www.youtube.com/watch?v=zHpaVR0EyQk . To bardzo stara wersja i Janis tutaj
@Mistrzrozkimnki: ciekawostka: koncert Griega mocno bazuje na koncercie Schumanna (stąd często są razem w albumach jak np. ten który podlinkowałeś). Z kolei I koncert Rachmaninowa mocno bazuje na koncercie Griega, więc warto i ten przesłuchać. IMO I to nie ta liga co II, III czy nawet IV ale i tak warto znać