Wpis z mikrobloga

Dobra sprawdźmy jak zmieniła się narracja na #ruskiwypok przez 3 tygodnie, czyli od mojego ostatniego wpisu. Wcześniej większość nie chciała wojny albo wychodziła z założenia, że wojny w ogóle nie będzie, a to wszystko prowokacja ze strony USA.

Wierzcie lub nie, ale nam Rosjanom, ta wojna pieprzona nie potrzebna. Z tego dostajemy tylko minusy i straty, a ponadto kto wie, ilu naszych i waszych zginie. Niech gadające głowy w telewizyjnych programach Zombojaszczik (Zомбоящик - rosyjska komedia) kłócą się między sobą, a zwykłych ludzi zostawią w spokoju.

A ci, którzy wypisują różne bzdury w internecie, sami nie będą walczyć i umierać, pozostaną na swoich kanapach i przy swoich komputerach, więc nie zwracajcie na nich uwagi i nie oceniajcie nas po nich.


#rosja #ukraina
Zmorka - Dobra sprawdźmy jak zmieniła się narracja na #ruskiwypok przez 3 tygodnie, c...

źródło: comment_1645729752kLTW4afFT3xcDzmEns1FnM.jpg

Pobierz
  • 20
Większość ludzi jest tępa i okrutna.

Wejdź na jakieś forum o grach komputerowych.

Są tacy pasjonaci fikcyjnych wydarzeń i postaci, że jeśli włoży się im w ręce kamienie, chętnie rozwalą przeciwnikowi głowę.

A tu są działania wojenne. Zawsze znajdą się ludzie, którzy chętnie umrą za przywódcę, ideę, kapitał, jak to ma miejsce w obecnych wydarzeniach.
Zmorka - > Większość ludzi jest tępa i okrutna.
 Wejdź na jakieś forum o grach komput...

źródło: comment_1645729924EmaZgrGulQ73fUuAfgZGy8.jpg

Pobierz
AtreyKo:

Jestem z Rosji. Wiele mówi się o tym, co dzieje się w Waszym kraju.

Nie chcemy wojny i oczekujemy, że to wszystko szybko się skończy i że rozpocznie się dialog.

Trzymaj się.


Otto.stierlitz:

Trzymajcie się rebjata.

Chciałabym móc cię pocieszyć... Ale nie mogę. Będzie tylko gorzej. I u was i u nas.

Najważniejsze, by pamiętać, że my, zwykli ludzie, nie chcemy wojny. I w porę powstrzymać masakrę.


Vagrant0505:

Trzymaj się. Zwykłym
Zmorka - AtreyKo:
 Jestem z Rosji. Wiele mówi się o tym, co dzieje się w Waszym kraju...

źródło: comment_1645729936DpNw664j9YTX4Ozj1TQE2M.jpg

Pobierz
Nikt nie chce wojny, ale ta została rozstrzygnięta za nas. Rosja prawdopodobnie nie miała już wyjścia. To jak szturchanie psa kijem, a potem mówienie, że jest wściekły. Jest jasne, że Ukraina została wrobiona przez ich przywódców. Zachód potrzebuje wojny z Rosją na obcym terytorium, a tym terytorium okazała się Ukraina, okazała się Ukraina.
Zmorka - > Nikt nie chce wojny, ale ta została rozstrzygnięta za nas. Rosja prawdopod...

źródło: comment_1645729980dYqPHcGDcwtcEYxVFUGH2u.jpg

Pobierz
Cóż, Meksyk dołączyłby do ODKB, zacząłby grozić USA i zakazałby używania języka angielskiego, przypisałby w wojskowej doktrynie przynależność Teksasu, a Rosja dostarczałaby tam broń. Nikt by się nie zdziwił, że USA rozpieprzyłyby Meksyk, ale tutaj wszyscy są tacy zdziwieni, obłudne #!$%@? #!$%@?.

Europa jest tym samym #!$%@? szambem, którym była w 1939 roku, nie potrafi i nie chce niczego rozwiązać. Wtedy był to Hitler, teraz są to Stany Zjednoczone.


Francuscy "zwycięzcy" stracili
Zmorka - > Cóż, Meksyk dołączyłby do ODKB, zacząłby grozić USA i zakazałby używania j...

źródło: comment_1645729996hsKSbKBXRhLO4BQKrEe6RY.jpg

Pobierz
Kiedy Hitler utopił Europę we krwi, w Niemczech byli Niemcy, którzy rozumieli grozę tego, co się działo. Ale w umysłach innych narodów wszyscy Niemcy są tacy sami. Niemiecki oznacza faszystowski. Przyzwyczajaj się więc do tego, że świat będzie nas teraz postrzegał w podobnych analogiach. Dzięki dziadku za zwycięstwo.
Zmorka - > Kiedy Hitler utopił Europę we krwi, w Niemczech byli Niemcy, którzy rozumi...

źródło: comment_1645730040HDPgYqfdMIHyWp9rknYC0g.jpg

Pobierz
Wojna zawsze jest zła, śmierć i ból, ale dlaczego oburzacie się dopiero teraz, dlaczego nie widziałem postów potępiających bombardowanie Doniecka i Ługańska? Jakiego rodzaju jest to jednobiegunowość? Wszyscy stali się miłośnikami pokoju dopiero wtedy, gdy Rosja zaczęła reagować. Czy ta jednobiegunowość i hipokryzja nie jest męcząca?
Zmorka - > Wojna zawsze jest zła, śmierć i ból, ale dlaczego oburzacie się dopiero te...

źródło: comment_1645730060aGjW6thZ0HA1B1mJeDIVHx.jpg

Pobierz
Ja sam z rodziną przygotowujemy paszporty. Myślę, że warto wyjechać z kraju. Nie ze względu na strach przed mobilizacją, ale przynajmniej ze względu na sytuację ekonomiczną w przyszłości. Do budżetu wpływają pieniądze głównie z ropy naftowej, gazu, diamentów itp. Jednym słowem, żywi nas wnętrze ziemi. A jeśli nie będziemy mieli komu sprzedawać naszych surowców, a jest to więcej niż możliwe, życie będzie nie tylko przerażające, ale i głodne. Są fajne kraje, takie
Zmorka - > Ja sam z rodziną przygotowujemy paszporty. Myślę, że warto wyjechać z kraj...

źródło: comment_1645730116kvnfTYfwmAASahkdhCEuiu.jpg

Pobierz
Nie mam nikogo na Ukrainie. ale tak się boję. Zarówno za nich, jak i za nas. To przerażające, że coś poważnego może się wydarzyć... Chcę tylko normalnie żyć, pracować, założyć rodzinę, odpocząć... Na początku korony też było sporo wątpliwości, ale potem wprowadzono lockdowny, kody QR i grzywny, pierwsza fala była trudna. Straszne jest to, że cała ta sprawa może przerodzić się w prawdziwą wojnę. Nie chcę dopuścić, aby mój ukochany mąż poszedł
Zmorka - > Nie mam nikogo na Ukrainie. ale tak się boję. Zarówno za nich, jak i za na...

źródło: comment_16457301714m7rF2ycgORZxrIyc67UBe.jpg

Pobierz
@Zmorka: W sumie nawet te komentarze z nutą propagandy rosyjskiej są dość ciekawym punktem widzenia, aby spojrzeć na ich perspektywę. I smutne, że jesteśmy na granicy "wojny" i być może kolejnego ludobójstwa wymierzonego w chochoła, w urojoną idee, w której ucierpią zwykli ludzie. Tak jak (przykłady z dupy) w Wołyniu, Jedwabnem czy jakichkolwiek innych pogromach. Dziś to mogą być "naziści" wg propagandy Rassiji, czy kacapy wg naszej chłopskorozumowej reakcji na gorąco.
Cóż, Meksyk dołączyłby do ODKB, zacząłby grozić USA i zakazałby używania języka angielskiego, przypisałby w wojskowej doktrynie przynależność Teksasu, a Rosja dostarczałaby tam broń. Nikt by się nie zdziwił, że USA rozpieprzyłyby Meksyk, ale tutaj wszyscy są tacy zdziwieni, obłudne #!$%@? #!$%@?.

Europa jest tym samym #!$%@? szambem, którym była w 1939 roku, nie potrafi i nie chce niczego rozwiązać. Wtedy był to Hitler, teraz są to Stany Zjednoczone.


@Zmorka: Ten