Wpis z mikrobloga

W Kijowie zapalił się budynek mieszkalny. Na miejscu katastrofy ratownicy znaleźli szczegóły dotyczące mienia. W dom uderzyły odłamki zestrzelonego bezzałogowego statku powietrznego. Dom płonie od 4. do 9. piętra.


Rosyjski UAV został zestrzelony przez ukraińską obronę przeciwlotniczą i rozbił się w dzielnicy Darnitsa w pobliżu domu przy ulicy Koszitsa 7a - oficjalna informacja MSW Ukrainy
Zmorka - > W Kijowie zapalił się budynek mieszkalny. Na miejscu katastrofy ratownicy ...
@Zmorka niech mi ktoś wyjaśni te logikę, bo nie ogarniam trochę tego, nato obaliło rząd w 2014 to ogarniam, no ale potem były wybory z pro zachodnią opcja.

Jak kacapy sobie uzasadniają to że to rząd wybrany w demokratycznych wyborach chce na zachód?

Wybory nie były legalne, czy po prostu Ukraina nie ma prawa stanowić sama o sobie?
@Niemamwiedzy: „Pamiętajcie, że dusza Rosjanina, jeśli nie każdego, to prawie każdego, jest przeżarta duchem nienawiści do każdego wolnego Polaka i do idei wolnej Polski.

Oni są łatwi i zdolni do uczucia nawet wielkiej przyjaźni i będą was kochać szczerze i serdecznie, jak brata, dopóki nie poczują, że w sercu swoim jesteście wolnym człowiekiem i boicie się ich miłości, w której dominującym pierwiastkiem jest żądza opieki nad wami, inaczej mówiąc: władzy.

To
@ja_kasztan ale ja rozumiem jakie są ich motywy na poziomie podświadomości ale zastanawia mnie to jak sobie to racjonalizują.

Nie ma reżimu który prowadziłby wojnę ofensywna, zawsze to jest obrona przed czymś, urojonym zagroze niem.i teraz się zastanawiam jak w Kacapii wygląda ciąg przyczynowo skutkowy w tym wypadku?

Nie ma g? Po prostu NATO obaliło legalny rząd i jest luka w ich myśleniu i brak zastanowienia się dlaczego Ukraina chce na zachód
To jest skaza urodzeniowa ich duszy, dziedziczna i kilkusetletnia, za ich niewolę, za Tatarów, za Iwana, za opryczników, za odwieczne bunty topione we krwi.


@ja_kasztan: otóż to. Mi się ostatnio włos zjeżył na głowie jak ktoś wymieniał "wielkich Rosjan" i powiedział np. o znanym u nas Dostojewskim. A ja wchodzę na wikipedię a tam:

dla tych co nie znają:

rosyjski pisarz i myśliciel. Jeden z najbardziej wpływowych powieściopisarzy literatury rosyjskiej i