Wpis z mikrobloga

Pytanie do elspertów: czy takie coś jak w Terminator Genisys będzie kiedykolwiek teoretycznie możliwe? Macie jakąś wiedzę na yen temat? I główne pytanie, czy to wciąż byłaby ta sama osoba? Mam na myśli to co widać na obrazku, czyli przemiana człowieka w chodzącą nanomaterię.
Btw.Wiem, że film wielu się nie spodobał, ja nie jestem, aż tak ostry w krytyce, szczerze, to dużo lepszy niż to gówno feministyczne ostatnie, no i +1 za SPOILER Johna Connora w wersji terminatora z nanomaterii, #!$%@?, ależ ten robot jest piękny! Plus oczywiście jego zdolności (zamiana w '' pył '', teleportacja, niesamowita nawet jak na maszynę siła (rzucił 200 kg T-800 jak zabawką na jakieś 20 metrów) Człowiek, który nie chciał, by się poddać takiej przemianie byłby dla mnie jebnięty.
#gownowpis #technologia #terminator #transhumanizm
źródło: comment_1645786539DS91eWMa8kxXMVRoLi67v7.jpg
  • 15
@grondir:

czy to wciąż byłaby ta sama osoba?

Ten temat jest bardzo złożony, ciężko mi wskazać jak wyszukać rzeczy na ten temat, ale w skrócie raczej nie. Jako człowiek w czasie życia też tak na prawdę mamy w głowie walkę różnych "osób" bo umysł nie jest taki jednomyślny i jednorodny jak się zdaje. No cóż, trochę brzmi jakbym uważał, że każdy ma schizofrenie, ale ciężko mi też temu zaprzeczyć ( ͡
@grondir: ciezko dorwac ale czasami mozna kupc nadchodzi osobliwosc - kurzweil. opisuje dosyc dokladnie te wszystkie nanotech i jak czlowiek bedzie stopniowo usuwal sobie organy az dojdzie do stanu jaki opisujesz. kwastia tylko kiedy ta osobliwosc. kurzweil mowi ze w 45 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mrKoval: ale on wygląda jak połaczenie człowieka i maszyny, t3000 miał większe możliwości, yo był najnowocześniejszy terminator z całej serii. A takie coś jak na Teoim obrazku to pewnie i w tym wieku będzie możliwe
Dzięki, obczaję.
@grondir: tak jak pisałem, nie chodzi mi o np. przeniesienie mózgu człowieka do ciała maszyny jak w T4, tylko '' zainfekowanie '' ho nanomaterią, aby jego ciało zmieniło się na poziomie komórkpwym, tak jak było w filmie
@mrKoval: sory, że Cię wołam, ale to tak, abyś zapoznał się z tym co napisałem wyżej, uważam, że filmik może Cię zaciekawić, bo umiejętności tej maszyny są epickie wręcz,(a nie jest to kompletna fantazja jak Dr Manhattan, chociaż i tu nie wiadomo, jaki poziom rozwoju osiągniemy za np. 1mln lat,) a napisałem sam do siebie
A co do różnicy między Twoim a moim przykładem to jest jak pisałem olbrzymia, T3000 to
@#!$%@?: jak najbardziej masz rację, badania dowodzą, że człowiek 60 lat a 20 lat to KOMPLETNIE różne osoby, ze względu na przeżycia, mniejsza ilość dopaminy, przygnębienie starością, etc.
U mnie to chyba szybciej zachodzi, bo nie mam jeszcze 30, a już jestem kompletnie inny niż w wieku 20 lat, ale (przynajmniej tak mi się wydaje) wciąż jestem tą samą osobą, tylko ze zmienionym myśleniem.
#!$%@? ciężki temat, w filmie było pokazane, że