Wpis z mikrobloga

To serio dowódca Gwardii? Kojarzę jakieś zdjęcie jak siedzi w jakiejś sporej sali w ostatnim rzędzie na krzesełku. Wyglądał dość smutno. I myślałem, że to jakiś cieć czekający na koniec spotkania, żeby wziąć szmatę i zmyć podłogę.
  • Odpowiedz
@Strefa51: Koleś przeszedł też przez zwiazek radziecki i jest niezatapialny xD #!$%@? go raz i wrócił. Też byś już tak wyglądał jakbyś musiał wszystkich ruskich w rządzie przepijać.
  • Odpowiedz
Denaturov


@lukasz-lux: Mina pod tytułem "pani zadała pracę domową, żeby policzyć nasze wojska, ale ja się pomyliłem i dodałem jedno zero za dużo na końcu i pan duyrektor Putin wezwał mnie na rozmowę i z uśmiechem podaje herbatkę"
  • Odpowiedz
@lukasz-lux: od razu warto wyjaśnić czym jest RosGwardia, bo to ciekawa kwestia.

To bardzo specyficzna formacja. To coś pomiędzy wojskiem a policją - dużo bardziej przykokszona żandarmeria, ale przeznaczona również do ewentualnych działań stricte bojowych i ochrony granic. Coś jak wojska wewnętrzne, biorą udział np. w tłumieniu protestów, ale też zwalczają tą cięższą przestępczość i terroryzm (ale nie mają uprawnień śledczych jak policja czy żandarmeria u nas).

Nadzorują też prywatne firmy
  • Odpowiedz