Wpis z mikrobloga

Btc wczoraj odrobił straty po 15h. Po tym nadal rósł i po 24h był drożej niż przed inwazją... Ale najbardziej kisłem wczoraj z januszy którzy naśmiewali się z BTC że leciutko spadło a sami zapakowali się w złoto (bo ono przecież w takich momentach powinno rosnąć). Niestety ono w przeciwieństwie do BTC zaczęło spadać. Chcieli "wytłumaczenia" dlaczego...!?!?!

➨➨➨➨➨➨➨ https://i.imgur.com/5vkj1R0.png

Podejrzewam że nie zrozumieją. Ludzie opierają swoje założenia względem złota, jedynie ze względów historycznych, nie biorąc kompletnie pod uwagę że jego rola i użyteczność całkowicie zaniknęły. Złoto ponad pół wieku temu straciło swą użyteczność, od kiedy przestano się za jego pomocą rozliczać międzynarodowo, odkąd powstały fiaty. Dziś jest bezużyteczne pod względem jego starej użyteczności. Kiedyś pełniło rolę zdecentralizowanej, niekontrolowanej przez żadną stronę transakcji waluty. Dziś pełni rolę spekulacyjnego żelastwa, które nawet jako SOV nie ma dziś racji bytu. Niby z jakiego względu? Przecież to jest absurdalnie tragiczne pod względem transportu. Powolne i bardzo kosztowne. Od dawna unika się tego, bo handel nim był po prostu idiotyczny. Dlatego złoto zaczęto oddawać w depozyt do skarbca Londyńskiej giełdy. Handlowano nim wirtualnie, jednak wkłady wszystkich leżały bez przerwy w rękach Angoli. Przecież to absurd i robienie #!$%@? z logiki. Całkowite wypaczenie jego głównej cechy dzięki której w końcu miało większą wartość niż #!$%@? mosiądz :D Zaprzeczenie jego idei! Oddawano je w "zaufane" ręce innego państwa. Wenezuela nadal nie moze odzyskać swojego złota z depozytu u Angoli:

➨➨➨➨➨➨➨ https://www.bbc.co.uk/news/business-59733321

Nie chcą im go oddać, bo nie uznają tego rządu... Nie jest istotne czy ten rząd jest legalny, czy nie, ponieważ gdyby złoto było używane zgodnie z przeznaczeniem, to nie oddawano by go komuś innemu i nawet nielegalny rząd by miał do niego dostęp. Przecież to była przewaga złota względem fiata, który kontroluje jego emitent, jedna strona tx... Tak więc mamy efekty porzucenia jego "głównej zalety" z której się nie korzysta są tego konsekwencje...

Z resztą przecież i tak prawie nikt nie handluje prawdziwym złotem, tylko #!$%@? papierowym. Przeróżnymi kontraktami na nie. W obrocie jest masa złota które ma dopiero zostać wydobyte. Porównajcie dostępność i cenę prawdziwego fizycznego złota z tym #!$%@? scamem, który kupujecie :) I jeszcze do BTC zarzucacie że on jest jedynie spekulacyjnie wyceniany... No #!$%@? sorry, ale BTC pod względem waluty, rozliczeń jest pierdyliard razy bardziej użyteczny niż wasz złom. On już tylko leży, często u innych w depozycie. Przecież to wszystko to jeden wielki kabaret...

Poza tym złoto ma naturalny mechanizm dumpujący. Tzn. kiedy jego cena rośnie, to zaczyna się go więcej wydobywać, bo przy wyższej cenie staje się nagle opłacalne wydobycie z z miejsc gdzie wcześniej nie było opłacalne. W ten sposób wzrosty powodują zwiększenie podaży złota a w konsekwencji dumpienie jego ceny... Kiedy wzrasta wartość BTC, jego wydobycie nie wzrasta. Ono jest stałe i doskonale znane każdemu.

Za to Bitcoin przejmuje jego starą użyteczność... czyli niekontrolowana, ograniczona w podaży uczciwa "waluta". Naturalnie zastąpi fiaty w przyszłości jako waluta rozliczeniowa pomiędzy wrogimi państwami. Przecież żadne nie chce używać fiata, który kontroluje jego wróg... BTC rozwiązuje ten problem. Mało tego jest zajebiście szybką i akceptowalną prawie wszędzie walutą...

Zachodni Janusze nawet nie rozumieją działania fiatów. Nawet nie mają pojęcia że nie największa waluta świata jest poza ich zasięgiem... Tak, o was mówię nosacze. Nie rozumiecie działania fitów, rynków a co dopiero BTC. Obecnie największą kapitalizację ze wszystkich fiatów ma Chiński Yen, który jest wart mniej więcej tyle ile USD i EURO łącznie:

➨➨➨➨➨➨➨ https://fiatmarketcap.com

No to teraz spróbujcie sobie otworzyć konto walutowe dla Yena (σ ͜ʖσ)
No co jest? Jakiś problem? Macie przecież dostęp do banków, różnych fintechów, rewolutów.... Tylko mi nie wyjeżdżajcie z foreksowymi Yenami itp. którego nie jesteście w stanie wypłacić, jedynie handlować nim w kółko n jednej platformie :P

A BTC może używać każdy na świecie. Nawet najbiedniejsi ludzie gdzieś na krańcach świata... Przypominam że połowa ludzkości nie ma dostępu do żadnej bankowości. Ale tego Janusz też nie ogarnia. W jego oczach świat to tylko Europa, USA, itp. jak Kanada, Australia. Przecież tylko o nich słyszą na co dzień. O 1,3 mld Hindusów to sobie przypominają jak zobaczą mem ze srającym Pajetem.... I Janusz uważa że 90% ludzi ma normalnie płatności kartą. Co to za problem #!$%@?, nie? No to połowa ludzkości nie ma dostępu nie tylko do cyfrowych transakcji, ale nawet depozytu gotówkowego. Po prostu na zadupiach nie ma bankowości, bo ta nie byłaby opłacalna. Żadnych usług, kredytów, więc i dochodów. A każdy z nich za pomocą smartphona za 15$ ma #!$%@? najdoskonalszy bank świata na swoją własność, pod swoją kontrolą. Jest CEI tego banku. Może dokonywać transferów międzynarodowych w kilka sekund i zakładać miliony kont... ALE #!$%@? JANUSZ WIE ŻE ZŁOTO JKEST ZAJKEBISTE A BITCOIN NIE MA SENSU! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bitcoin #kryptowaluty #zloto #gielda #inwestycje #pieniadze #ekonomia
Opposition_Fuhrer - Btc wczoraj odrobił straty po 15h. Po tym nadal rósł i po 24h był...

źródło: comment_16459051533wkfDwKWFfNR90wPPijKWq.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
Jesteście niczym Warren Buffet, który nie rozumiał komputeryzacji i w nią nie inwestował. Przespał cały NASDAQ, bo nie widział w tych komputrach sensu. Twardo siedział w Bankach, Liniach Lotniczych. Bo to #!$%@? stary pewny sprawdzony biznes a nie jakieś internety, na co to komu?
Opposition_Fuhrer - Jesteście niczym Warren Buffet, który nie rozumiał komputeryzacji...
  • Odpowiedz
@getin: Tak #!$%@?. Ja się zesrałem a nie ty? Masz całą ścianę argumentów jak kisnę z tego syfu. Ty za to gimbusopwy wysryw. Kto się zesrał? Poza tym z jakiego #!$%@? powodu miałbym się zesrać o złoto? Bitcoin je #!$%@? od dekady bez mydła. Przychodzi janusz inwestycji, który nie ogarnia w co inwestuje i tyle ma #!$%@? do powiedzenia. Zaorałeś mnie konkretnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Opposition_Fuhrer: nie chce mi się czytać twojego wysrywu, jakim to jesteś zajebistym inwestorem ale argumenty, które przytoczyłes przeciwko zlotu można użyć tak samo do BTC

No i #!$%@? szok, spadło to i wraca...

Tak jak ludzie pierdoła jak to PLN gówno wart a odrobił duża część strat....

Zresztą niedługo to już nie będzie miało znaczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@getin: 4 miesiące temu. Sekretarz USA Hillary Clinton na światowym forum ekonomicznym o Bitcoinie.
Może podważyć rolę dolara jako waluty rezerwowej świata. Destabilizować narody, zaczynając od tych małych poprzez coraz większe (Salvador).
Wypowiedzi Powella, bossa FEDU o tym że BTC może zastąpić złoto już mi się nie chce kolejny raz wrzucać. Gada o tym od kilku lat. Każdy może sobie bez problemu wygooglować :D
Opposition_Fuhrer - @getin: 4 miesiące temu. Sekretarz USA Hillary Clinton na światow...
  • Odpowiedz
@Opposition_Fuhrer: jest jeszcze jedna wada złota - mimo, że banki centralne chwalą się posiadaniem czy dokupywaniem złota co teoretycznie powinno poprawiać zaufanie społeczeństwa - w praktyce obywatel nie jest w stanie zweryfikować ile faktycznie dany bank ma złota, gdzie, i czy w ogóle to jest prawdziwe złoto a nie skład podrób (a może sam bank nie wie, jeśli przechowywane jest na drugim końcu świata). Jaki świat byłby piękny gdyby każdy obywatel
  • Odpowiedz
nie chce mi się czytać twojego wysrywu, jakim to jesteś zajebistym inwestorem ale argumenty, które przytoczyłeś przeciwko zlotu można użyć tak samo do BTC


@ExTc: To słucham... Przecież użyłem argumentów przeciw złotu i przytoczyłem że BTC rozwiązuje te problemy. Ty po prostu tępo zaprzeczasz. To #!$%@? żałosne, nie będę się wykłócał na temat tego co jest w powyższym tekście czy tego nie ma, bo to absurd.

Żadnej argumentacji Pjoter, słabo jak
Opposition_Fuhrer - > nie chce mi się czytać twojego wysrywu, jakim to jesteś zajebis...

źródło: comment_1645912691wXr27NnTQNBulH9JlQDqvo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Opposition_Fuhrer: metale szlachetne zawsze były jakąś przystanią na oszczędności, bo wszędzie się ich używa. Ale nazywanie ich bezpieczną przystanią jest mocno przesadzone. To była po prostu lepsza alternatywa dla papierka.

W metalach nie wiem jednak, czy mogę wierzyć, że bank centralny nie zdumpuje ich ceny lub jej nie podwyższy, gdy zechce wprowadzić standard złota/srebra. Nie wiem czy Vitalik nie #!$%@? gówna z ETH i czy przez to się nie posypie. Z
  • Odpowiedz
@sxldsxxl: ile wg Ciebie subiektywnie powinienem miec teraz btc żeby dało mi bezpieczenstwo, a ile zeby zrobiło ze mnie bogacza? Przydaloby sie tez zalozenie dla jakiego wieku. Zakladamy ze będę dokupował.
  • Odpowiedz
@Opposition_Fuhrer: Szanuję Twoją taktykę inwestycyjną i zapewne na jej obronę masz masę argumentów. Doceniam walory BTC, ale doceniam też walory złota. BTC w normalnych czasach będzie błyszczeć. Normalnych tzn takich w których mas dostęp do internetu, działającego systemu finansowego, działającego systemu sieci komórkowych itd. Pytanie co się stanie z BTC gdy np nie będziesz miał do tego dostępu? Brak dostępu z różnych przyczyn. Piszesz, że złoto nie błyszczy. Nie błyszczy, bo
  • Odpowiedz
Pytanie co się stanie z BTC gdy np nie będziesz miał do tego dostępu? Brak dostępu z różnych przyczyn.


@bestbas: To byłby paraliż całego świata, komunikacji, zwykłych fiatów także. Idiotyczny zarzut. Nie wiedzę żebyś atakował cyfrowe fiaty, albo używał telegramów zamiast wypoku. Za to nie mam pojęcia jak miałoby się sprawdzić w takim przypadku złoto :D

Złoto kiedyś miało sens, ale #!$%@? dziś już nie ma absolutnie żadnego ( ͡°
  • Odpowiedz
Jestem przed 50-tką. Uważam, że ciągu kolejnych 15-20 lat bitcoin może zwiększyć swoją wartość kilkunastokrotnie. Więc ryzykując roczne zarobki mogę zyskać spokój na całej emeryturze.
Widzę że BTC coraz bardziej pokazuje swoją użyteczność.
A adopcja prawna dopiero stawia pierwsze kroki.
  • Odpowiedz