Wpis z mikrobloga

Bartosiak w wywiadzie na onecie powiedział, że Francja, Niemcy wcale nie są zainteresowane wygraną Ukraińców i np. według Bartosiaka France 24 relacjonuje wojnę tak jakby Ukraińcy przegrywali.

Zerknąłem sobie w takim razie na telewizję Francuzów. Najpierw ujęcia bombardowanego Kijowa wczoraj z rana, potem długie kolumny jadących ruskich czołgów jak na wycieczce. Ale widać nazwę miejscowości, zerknąłem na mapę Rosja, Cheremoshnoe, Obwód biełgorodzki. Potem siedzących ludzi w Kijowie w jakichś odrapanych schronach. A potem stację kolejową, pociąg z wysiadającymi ludźmi, i polski Przemyśl pełen uchodźców.

#ukraina
  • 22
@panzerfucker: Za mało obejrzałem, aby wyciągać wnioski.

Ale wygląda to inaczej niż jest relacjonowane na wykopie. My chcemy aby wygrali Ukraińcy.

Obejrzałem też fragmenty ruskiej telewizji. Propaganda, i wierzą w zwycięstwo za kilka dni.
Bartosiaka słuchanie jest przerażające. Niestety to co mówi brzmi bardzo realnie. Kiedyś myślałem że wojna w Polsce to absurd, dziś już chciałbym większych inwestycji w armię


@knur3000: Bartosiaka słuchanie to jest kompletna głupota.

To mądry facet, ale on spija właśnie soki z mówienia w większości oczywistości, oraz z tego, że wysnuł wszystkie możliwe opcje potoczenia się konfliktów i ma swoich fanów, którzy wyciągają to co mu się sprawdziło.

A prawda jest
@onpanopticon: niby tak, ale trochę racji może mieć. Francja i Niemcy są #!$%@?, że muszą się liczyć z USA. Z drugiej strony jest Putin, na którego to USA trzebaby wymienić. Przy tym co mówi bartosiak, to UK musiałby zostać zmarginalizowany, ale z drugiej strony oni mogą sobie żyć z boku.
W tym co mówi bartosiak nie skleja mi się to, jak miałby to podnieść poziom cywilizacyjny ruskim. To bez sensu.
Ruskie
: Po zerknięciu na tematykę filmów na pewno można powiedzieć, że Francuzi smętnie relacjonują zajmowanie Ukrainy przez Rosję. Nic o żadnych walkach, czy zwycięstwach Ukraińców.


@oydamoydam: bo dla Francji to jak dla ciebie wojna w kazahstan. Mają na tyle daleko, że mają to e dupie
@oydamoydam: nie mają tam strategicznych interesów. Oni zaczną się martwić tak jak my i reszta postsowiecka, jeżeli ruskie rusza postsowieckie kraje.
Pewnie masz z 15lat (nie chce cię tym obrażać) ale rozumiesz, że to dla nich taka abstrakcja z tą Ukraina, jakby tobie ktoś kazał umierać za Tajwan, a konsekwencją przegranej byłoby, że masz 3 kraje sojuszników w linii prostej do wroga będąc potęga militarna.

Potrzebujemy tych sojuszy europejskich. Szczególnie Francji
@moj_wykopowy_login: NATO to USA, bez USA nie ma NATO.

NATO powstało jak mówił jego pierwszy sekretarz by “keep the Soviet Union out, the Americans in, and the Germans down.”

Germans nie chce już być down, Francja i Niemcy chcą handlować z Rosja więc nie chcą keep the Soviet Union out. Tylko Amerykanie chcą być in.

Dlatego NATO wisi tylko na Amerykańskim in

Wojna Rosji z Ukrainą to wojna