Wpis z mikrobloga

@delvian: #!$%@?, to jest niewiarygodne. Z jednej strony się cieszę, ale z drugiej coś mi tu śmierdzi.... To wygląda wszystko nierealne, jakby to miało drugie albo i trzecie dno.

Nie dajcie się zwieść Mireczki, trzeba być czujnym.
  • Odpowiedz
@delvian: a ja się zastanawiam nad jednym. Pamiętacie kilka tygodni temu jak mieszkańcy okolic stacjonowania kacapów mówili, że oni non stop chlają i próbują sprzedać olej napędowy? Może to nie są braki w zaopatrzeniu tylko oni tam tak długo siedzieli, że większość paliwa sprzedali na wódkę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PolakAlfa: było już kilka komentarzy o tym, że celowo wylewają paliwo tak blisko granicy, że to niepodobne by wyjechali na pusto i z zerowym zaopatrzeniem.
  • Odpowiedz
k**wa, aż ciężko uwierzyć, największemu producentowi ropy na świecie kończy się paliwo 70 km od własnej granicy.


@Prezes: Mieć paliwo, a je dostarczyć na front to dwie różne sprawy.
  • Odpowiedz
Mam nadzieję, że te pojazdy #!$%@?, a oni daleko nie zajdą.


@Fermiol: Martwi mnie, że dużo tych porzuconych pojazdów przy kolejnej ofensywie zostanie odzyskanych. Ukraińcy widać niestety nie mają środków i ludzi do przejęcia albo zniszczenia. Zresztą lekkie zniszczenie typu granat do wnętrza, lufy podziała tylko czasowo, trzeba by minować.
  • Odpowiedz
@delvian: Przypominam, że nawet wczesne wersje T-34 (ten słynny Rudy 102) miały zasięg 300km, a na Ukrainę wjechały też T90 (z ponad dwukrotnie większym zasięgiem). Przepijanie ON/brak szkolenia w wykorzystaniu jest większy niż się spodziewałem.

@puszkapandory: To jest z definicji sprzęt relatywnie odporny na bardzo wiele zniszczeń z zewnątrz i na prawie żadne od środka. Zresztą - zachodnia doktryna mówi, że nie korzysta się z odzyskanego/zdobytego sprzętu poza absolutnym kryzysem.
  • Odpowiedz
@paszczur: @Fermiol: @NorthWarrior: Nie jestem przekonany do takich zniszczeń. Ściągną z frontu i w fabryce czy jakimś zakładzie doprowadzą to w tydzień do sprawności. Po miesiącu wróci na front. Oczywiście w którymś momencie zacznie brakować części i potrwa to dłużej ale dla producenta jest osiągalne. A należałoby doprowadzić do takiego stanu żeby w grę wchodził tylko przetop.
  • Odpowiedz