Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Przejrzałam dla sprawdzenia Twitter co piszą o granicy. Rozumiem, że wpisy typu "Jestem #!$%@?, jestem studentem z Nigerii, chcę uciec z terenów objętych wojną a mam problem z wejściem do pociągu" "czemu muszę czekać 18 godzin na cholerny odjazd a wszyscy mają mnie w dupie" są napisane przez cudzoziemców-studentów.

Ale #!$%@? Ruscy na tej kanwie rozpoczynają kolejną wojnę informacyjną: wpisy typu: "nie wpuszczają nas tylko dlatego że jesteśmy Czarni", "wojna wojną, cały świat jest rasistowski (no shit)" Livesblackmatter, czy "żle traktujecie czarnych,ta wojna dotyczy tylko Rosji i UA" "niech cierpią skoro nas tak traktują" no to tutaj na kilometr śmierdzieć. Aha i no i tradycyjne "Ameryka się wtrąca widać skutki" "Amerykanie pomagają tamtym a nas mają w dupie".

Zwłaszcza że mamy wojnę, a tam jest burdel, chaos, łapówki i chamstwo (bo #!$%@? każdy chce uciec i przeżyć) a ludzie z Ameryki mają wizję wojny jak z filmów "chłopaki w mundurach walczą a kobiety siedzą i płaczą" i mogą nie mieć pojęcia nawet ze wspomnień jak wygląda wojna i okupacja.

I że własne cierpienia i budowanie dyskursu na tym przesłania oczy na cierpienie innych i zaniża je.

#ukraina #rosja #uchodzcy #granica #wojna #60groszyzawpis #trollujemyonuce
  • 2