Wpis z mikrobloga

To, co Polacy robią dla ukraińskich rodzin jest absolutnie niesamowite. Od wczoraj martwi mnie coś innego.
Masowo przybywa na granicy uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu. Dostaję info od znajomych, że na Podkarpaciu większość ostatniego transportu to wspomniani panowie, którzy na Ukrainie wypychają kobiety i dzieci z pociągów, grożąc im itp. Na wykopie wczoraj biegał jakiś filmik nawet. Polacy ich wpuszczają, bo co mają zrobić - przyjeżdżają z kraju objętego wojną, nieważne jest ich miejsce urodzenia. W Przemyślu jest ich już ogromna chmara, przesiadują w okolicach dworca i moi znajomi boją się wyjść z domu po zmroku. Piszecie, że to studenci, choć szczerze na takich nie wyglądają. Tak czy inaczej zaczęłam się bać, że sytuacja przekształci się w coś naprawdę niebezpiecznego. I że cała akcja sprzed kilku mies., gdy broniono granicy z Białorusią nic nie dała.

zdjęcie dla uwagi, nie z granicy, choć pod tagiem #przemysl były wrzucane screeny z tvp info bodajże.


#wojna #ukraina #polska #uchodzcy #imigranci
Praemislia - To, co Polacy robią dla ukraińskich rodzin jest absolutnie niesamowite. ...

źródło: comment_16460814135y0FWHu2KichSnYcqJGXZq.jpg

Pobierz
  • 18
@paulatryda3: @elena-mary: Na wystapieniu ONZ jakistam polski polityk oficjalnie przyznal ze polska przyjmuje ukraincow, afganczykow itp.

Tak ze raczej to jest fakt.

Problem jednak polega na tym ze zgodnie z rezolucja ONZ nie mamy wyjscia. Na ukrainie jest wojna a my jestesmy pierwszym bezpiecznym krajem wiec mamy obowiazek przyjecia uchodzcow.

Ale jest druga strona medalu. Koles z afganistanu. Spierdzielil dawno temu do ukrainy. Tam pracowal, zalozyl rodzine i zyl. Ma
No pytanie ilu z nich mieszkało na Ukrainie, a ilu dziwnym trafem się teraz wmieszało w tłum ¯_(ツ)_/¯


@Praemislia: Jasne. To jest bardzo dobre pytanie. Pelna zgoda.

Tylko ze > Problem jednak polega na tym ze zgodnie z rezolucja ONZ nie mamy wyjscia. Na ukrainie jest wojna a my jestesmy pierwszym bezpiecznym krajem wiec mamy obowiazek przyjecia uchodzcow.

Przeoczyles?

Wczesniej nie mielismy tego obowiazku zgodnie z rezolucja ONZ.

Tez mi sie
@gorzki99: Nie przeoczyłAm, wiem, że tego nakazuje konwencja. Po prostu ubolewam nad tym.
Ukraina nie, myślę, że w jakiś sposób mogli być przerzucani przez Białorusinów, może akcja zaplanowana wcześniej. Nie mam pojęcia, nie chcę się ocierać za bardzo o teorie spiskowe, ale skala jest tak ogromna, że aż trudno mi uwierzyć.