Wpis z mikrobloga

Czy ktoś kto się orientuje w braniu rat w popularnych sklepach, które mówią o ratach 0%. Mógłby mi odpowiedzieć na pewne pytanie.

Otóż chciałem z nich skorzystać i ku mojemu zdziwieniu dostałem ofertę od banku nie na 0% ale na jakieś z kosmosu i oczywiście chciałem się dowiedzieć o co chodzi, to pani która mnie obsługiwała powiedziała, że to w sumie jest tylko szyld reklamowy ale to bank decyduje komu może dać takie raty i ona nie ma na to wpływu, po dłuższej rozmowie obniżyła mi ratę o jakieś 10% ale to wciąż była zawrotna suma, potem mówiłem ze nie chce ubezpieczenia bo nie chciałem tych rat bo mnie nie stać tylko żeby budować sobie historie kredytowa ale za to i tak była wymagana opłata za wydłużone ubezpiecznie sprzętu co w sumie na jedno by wychodziło.

Moje pytanie brzmi, czy ktoś chciał mnie Zrobić w jajo? Jeśli tak to kto? Noi co powinienem zrobić w takiej sytuacji? Kłócić się o te raty zero?

Nie wziąłem w końcu tego bo mi to śmierdziało ale no nie smak został i czy faktycznie tak jest, że bank o tym decyduje???

Po co reklamują się z ratami zero skoro potem mówią Ze oni nie maja na to wpływu, to wprowadzanie ludzi w błąd.

#banki #raty #elektronika #kredyt #sklep
  • 29
Moje pytanie brzmi, czy ktoś chciał mnie Zrobić w jajo?


@Wykastro: tak.

Jeśli tak to kto?


@Wykastro: pani, z którą rozmawiałaś.

Noi co powinienem zrobić w takiej sytuacji? Kłócić się o te raty zero?


@Wykastro: w skrócie: tak. Powinnaś spytać o konkrety, skąd wynika różnica między ofertą reklamowaną, a tym, co dostałeś, w końcu pani wijąc się powiedziałaby, że doliczyła ci ubezpieczenie do kredytu, wtedy powinnaś zarządać rezygnacji z
@Wykastro: Brałam w MM raty 0 i powiedziałam, że same raty, żadnych ubezpieczeń itd, jedynie jakaś mała opłata rzędu 20 pare złotych łącznie była ale czytałam umowę i zgodziłam się na to, wiec były takie generalnie 0 plus ta łączna opłata 20 złotych. Teraz wzięłam w x-kom bo mieli też raty 0, wniosek przez neta wypełniony (bank Santander) i 0%, wszystko załatwione w szybkim czasie. Jeszcze wcześniej brałam raty 0 na
@Jarek_P: Pani powiedziała, że to wynika bo bank jej zaproponował taka ofertę a ona na to nie ma wpływu jaka ofertę daje bank.

Co do ubezpieczenia, tak na początku było wliczone , potem jak mi przestawiła te ofertę i zapytałem czy można z tego zrezygnować to się rata trochę obłożyła ale ze bank jak nie ma ubezpieczenia wymaga żebym wziął dodatkowa gwarancje na sprzęt co wychodzi i tak ze płace w
@Miroslav2005: Ale nawet bez tego ubezpieczenia nie były raty zero, była jakaś oprecentkwanie dla banku. Z kwoty 3,5k które chciałem sobie spłacić w 20 ratach wychodziło potem 4800 do oddania
@Wykastro: Generalnie to kiedyś opisywał jakiś Mirek, co pracował w takim sklepie. W skrócie jak za dużo rat na 0 było, to pracownicy dostawali zjebki. A tabelki to sobie można dowolnie poustawiać, chyba że nie zwróciłaś uwagi na liczbę rat, bo jeżeli promocje jest np. na 20 rat 0%, to jak powiesz, że chcesz inną liczbę rat, to już promocji nie będzie. Polecam próbować to ogarnąć przez internet po prostu, większość
@Tomaszku: Wiesz no ja ją pytałem, ze może jakoś mniej tych rat, ze może jakoś z innej promocji i wiesz , mur , nie i koniec , tylko taka oferta i bierze bo jak nie to elo, jak powiedziałem ze jak taka super oferta to biorę za gotówkę o elo. To już miła nie była xd
@rybeczka: Nie zesraj się. Jak ci nie pasuje to wiesz gdzie są drzwi. Chciałem wziąć elektronikę na raty, nie cement, nie dom wybudować wiec to istotne co i gdzie. Żeby dostać odpwodiziec jak nie rozumiesz to albo jesteś jakiś mało sprytny albo sobie jaja robisz.