Wpis z mikrobloga

Zauważyłem pewną przypadłość wśród małej części moich znajomych na FB, otóż wszyscy w pewnych okresach spamują postami i linkami o takich mniej więcej treściach:

Marzec 2020

"Media kłamiOM, w Polsce jest już po 1000 zakażeń ale jest to zatajane by nie siać paniki"

"Siostra kochanka moje żony zna ordynatora we włoskim szpitalu. Sytuacja jest wręcz tragiczna"

Te same osoby w okresie Kwiecień 2020 - Luty 2022

"Nie ma wirusa, to plandemia"

"Pieńć gie"

"#!$%@?, szpiegujo, zabijajo bo chipy wszczepiajo"

"Jestem w posiadaniu dokumentów mówiących że...."

"Covida nie ma, to spisek"

W lutym 2022 nastąpił oficjalny koniec plandemi i te same osoby udostępniają informacje, że:

-nie ma wojny, wszystkie filmy są spreparowane

-w chwili gdy ginęli cywile w Kijowie nie było rosjan, to ukraincy strzelają między sobą

i absolutny hit! Nie doszedłem co mają na myśli ale bardzo często pojawia się termin NIEBIAŃSKA PALESTYNA (czy tam Jerozolima) i ma to rzekomo związek z wojną której nie ma

PS: jeśli ma to pomóc w diagnozie ich schorzenia dodam, że dawniej sporadycznie pojawiały się u nich informacje, że World Trade Center (lub Volt Centertel, jak kto woli) wysadzili sami amerykanie by mieć pretekst by zaatakować talibów. Samolot uderzajacy w budynki to fotomontaż. Co dziwne, osoby to nie twierdzą aby ziemia była płaska, tzn nie wiem co myślą ale w tej kwestii póki co milczą

Korci mnie by ich usunąć by nie czytać tego pie..dolenia, ale z drugiej strony ich profile to kopalnia beki i trochę szkoda zrezygnować z tej rozrywki.

#koronawirus #ukraina #wojna #foliarze #teoriespiskowe #foliarskieopowiesci
  • 6
@Zachar87ck: może są to osoby z podtypami osobowości schizoidalnych, albo po prostu są podatne na teorie spiskowe. Jest jedna taka na wykopie co w kółko pisze o szczepionkach i lockdownach, zmienia swoje paranoje. Poczytaj o schizoidalnych i schizotypowych typach osobowości. Wspólnym mianownikiem jest wiara że ktoś im chce zaszkodzić + nieufność. Dlatego pewni ludzie często wierzą w teorie spiskowe, bo ich umysł nie pojmuje logicznych wytłumaczeń, wola wierzyć w jakichś ludzi