Wpis z mikrobloga

Zełeński:

Wszystko na co było NATO zdolne to paliwo dla Ukrainy. Paliwo, które już spaliliśmy. Czy takiego NATO oczekiwaliśmy? Czy takiego NATO chcieliśmy? Nie wiem czy jesteście zdolni do obrony swoich krajów, krajów NATO, przed nami nie możecie się wykupić litrami paliwa za litry naszej krwi. Tym niemniej jestem wdzięczny, mamy tam wielu przyjaciół, to większość, wspierają nas niezależnie od jakichkolwiek decyzji. Kontynuujemy walkę


Bardzo źle to brzmi, czyli NATO jednak niezbyt pomaga a tutowi już siadają nerwy

#ukraina #rosja #wojna #polska
  • 20
ale z drugiej strony czy Ukraina powinna oczekiwać, że NATO - układ wiążący 30 PAŃSTWA - wjedzie w ten konflikt z buta?


@haosek: czy Polska w 1939 powinna oczekiwać, że Francja i Wielka Brytania wjadą w konflikt między Niemcami a Polską z buta?

hmm, no sprzęt idzie przecież strumieniami


@esko: a jakiż to sprzęt?
@blablalbla: i co w tym złego?
@Instrybutor_z_Orlenu: NATO to nie jest anioł stróż który będzie interweniować wszędzie, gdzie ludziom dzieje się krzywda. Zełeński chciałby wciągnąć NATO w tą wojnę ale NATO nie jest tym zainteresowane. NATO to sojusz DEFENSYWNY, nie ma podstaw w traktacie Natowskim do interwencji na Ukrainie. Jestem całym sercem za Ukraina, szkoda że do NATO nie chcieli wstąpić wtedy, gdy wstępowała Litwa, Łotwa czy Estonia.
tylko ze Ukraina nie jest z nami w żadnym sojuszu a Polska Była to jest różnica zasadnicza


@Godfather1946: Tak, tylko my sojusze mieliśmy fatalnie dobrane. UK miało słabą armię lądową, a Francuzi nie po to wydawali w cholerę hajsu na linię maginota, żeby swoje wojska za nią ruszać.
@Instrybutor_z_Orlenu: Myślę, że nie można tych agresji "sąsiadów" porównywać. Ja wiem, że dla Ukrainy najlepiej b by było, jak by się NATO włączyło i wysłało ze 100 tys. żołnierzy na Ukrainę, no ale... Ukraina nie jest w układzie NATO. Zresztą i tak zachód dużo im pomaga i co najważniejsze jasno jest powiedziane, kto jest zły, kto dobry. A prawda jest taka, że mogłoby być tak jak w przypadku agresji na Krym
NATO nie chcieli wstąpić wtedy, gdy wstępowała Litwa, Łotwa czy Estonia.


@dhg666: Ruskie nigdy by na to nie pozwolili, a dzisiejszy konflikt jest pokłosiem wyboru prozachodniej administracji. Wystarczy spojrzeć na mapę, żeby wiedzieć dlaczego w interesie ruskich jest Ukraina zneutralizowana. Drugi powód to oczywiście gaz łupkowy i złoża ropy na Morzu Czarnym, całkowicie przypadkowo w pobliżu separatystycznych republik. :)
@Instrybutor_z_Orlenu: Ktoś mu powiedział, że ukraina nie jest w nato, bo gada jakby byli członkiem nato... Dostają ogromną ilość broni, walczą wyszkoleni najemnicy z całego świata, rosja jest #!$%@? sankcjami z całego świata, Polska przyjęła 700 000 jego obywateli - a on zaczyna gadać jakby mu zgrzewkę coli wysłali i kanister paliwa. Rozumiem, że chłopu może już siadać psycha, bo komu by nie siadła?