Wpis z mikrobloga

@llllllll: mrozi, to nieźle, zawsze się zastanawiałem czy tylko idole z kolorowego świata bajek i drogich rzeczy na pokaz z yt mówią takie rzeczy, ale widocznie nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@llllllll: wcale nie można wykluczyć tego że nastąpią moment że wejdzie, biorąc pod uwagę że rossija właśnie wykrwawia się gospodarczo i militarnie a lepszego momentu ma dorwanie Rosji może nie być, więc nie wiem skąd Twoje zaskoczenie
@llllllll: No tak bo nie można założyć konta na portalu dla inceli z powodu wojny. Nie można zajmować się wojskowością w prawdziwym życiu i mieć konta 2 dni portalu. Tak było
wcale nie można wykluczyć tego że nastąpią moment że wejdzie


@Sylwia2137: no nikt poważny tego nie wyklucza, ale co to ma do rzeczy?

biorąc pod uwagę że rossija właśnie wykrwawia się gospodarczo i militarnie a lepszego momentu ma dorwanie Rosji może nie być, więc nie wiem skąd Twoje zaskoczenie


ja tam Warszawy nie lubię, ale jednak wolę żeby istniała.
@llllllll: Racją stanu jest utrzymywanie później 300 tys armii (i bawić się w obowiązkową służbe wojskową - neo niewolnictwo)by bronić granicy od Bieszczad po Kaliningrad? Już lepiej niech ktoś powie ,,sprawdzam" niż mamy się całe życie w tym gównie babrać.
@Togira_Ikonoka: pomysl sobie jak Polska bedzie wygladala po takim konflikcie. Przeciez to bedzie glowne pole bitewne. Tutaj sa wojska amerykanskie, tutaj bedzie linia oporu, bo na pewno nie w niemczech. Pierwszego dnia dostaniesz bombke pod nogi i tyle bedzie z wojowania. W NATO sa madrzejsze głowy od polaka, ktory na obiad zajada pasztetową i zapija kustoszem, lepiej zaufac specjalistom.
Ukrainie trzeba pomagać na maksa, ale bez wchodzenia w wojnę. To jest racja stanu.


@llllllll: Wojna NATO-Rosja jest nieunikniona. Model gospodarczy UE wymaga ekspansji i surowców, ruska myśl strategiczna wymaga "niezależności" i trefy buforowej.

Długofalowo nie jet możliwe utrzymanie wzrostu gospodarczego w UE bez gazu rosyjskiego. Ale pozostawienie Rosji w takiej formie jak obecnie powoduje, że handlując z nimi buduje się ich potęgę armijną (teraz idzie #!$%@?, ale skąd wiesz czy
@Sylwia2137: tam oczywiście też, ale patrząc na położenie Litwy i Łotwy to inna bajka. Pomijając fakt, że są to małe kraje, są otoczone przez Rosję, logistyka i sama bitwa w takich miejscach byłaby zapewne trudna dla NATO. Myśle że Polska ze względu na swoje położenie będzie bardziej dogodnym miejscem na długie i wyczerpujące walki o Europę.