Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem zestawu klocków lego lub #cobi. Teraz zbieram modele aut w skali 1:18, ale jakaś odskocznia by się przydała. Bardziej zastanawiałem się nad modelem Bell UH-1 właśnie z cobi. Jak z jakością tych klocków, odwzorowaniem prawdziwego?

Teraz widziałem że Cobi wypuszcza UH-60 Black Hawk. Na razie edycja limitowana 1080 elementów, ale tutaj na wykopie we wpisach znalazłem też zdjęcie zwykłego UH-60 Black Hawk z 905 elementami według opakowania. Gdzie jest różnica tych 175 elementów? Czy to dodatkowe wyposażenie podwieszane? Różnica jest spora w ilości klocków. Cena tego limitowanego to 360zł, myślicie że jaka będzie zwykłego?

#klocki
  • 7
@Pio23: według mnie jakość jest bardzo dobra. Nie mam porównania do innych klocków ale przyczepić się za bardzo nie mam do czego. Bell ma np. więcej figurek i działka po bokach. Czasem te droższe edycję mają stojaki składające się z kilku czy kilkunastu elementów.
Zwykły Blackjack pewnie będzie koło 250 zł.
Jak chcesz mogę ci fotki Chinooka zrobić jeśli da ci to jakiś pogląd na jakość klocków i odwzorowanie.
@LoneRanger jeżeli masz taką możliwość to poproszę fotki bo ten model też biorę pod uwagę, w razie jak mi się spodobają klocki. Zastanawia mnie tylko cena Chinooka, bo ma dużo elementów, a jest tani - okolice 230zł. Chociaz patrząc na fotki to chyba dość prosty model i może stąd ta cena? Jaka jest mniej więcej waga tego Chinooka?
@Pio23: ze dwa miesiace temu kupilem F/A-18 Super Hornet i skladalem ciagiem ponad 5h, a teraz czatuje na kolejne do składania. Ładnie się prezentuje w sypialni na półeczce i nawet dostał akceptację na bycie dekoracją od mojej różowej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie mam czasu na powrót do modelarstwa, więc zadowalam się Cobi - jakość jest bdb i daje sporo frajdy.
@kimunyest95: ja do modelarstwa, klejenia, malowania, składania nawet się nie pcham, bo wiem że jak coś złożę to będzie to średnio wyglądało. Zbieram modele aut w skali 1:18, ale o lego myślałem juz dawno żeby spróbować. Zastanawiam się teraz nad Bell UH-1 Cobi albo Black Hawk Cobi, ale to raczej poczekam na zwykłą wersję, bo dać 360zł to dość sporo na start, próbę.