Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie mogę zrozumieć i nikt (w tym księgowy oraz doradca podatkowy) nie potrafił mi logicznie wytłumaczyć takiej banalnej sprawy: prowadzę jdg, żona jest na macierzyńskim, dziecko malutkie. Po co mam zgłaszać żonę oraz dziecko do ZUS, skoro: a) żonie przysługuje bezpłatna opieka zdrowotna do momentu ustania macierzyńskiego, b) dziecku przysługuje bezpłatna opieka zdrowotna do ukończenia 18 roku życia? Czy ktoś z wykopowych ekspertów może mi racjonalnie wyjaśnić co daje dopisanie członka rodziny do swojego ubezpieczenia ZUS, jeśli taki członek rodziny ma prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej z innego tytułu (np. dziecko)?

#prawo #zus #pytaniedoeksperta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #622793adccf3a0e9fffca930
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: Niby tak, ale nie. Zgłoszenie do ZUS nic Cię nie kosztuje i nic nie płacisz za to. Jeśli nie zgłosisz to jak napisałeś teoretycznie mają ubezpieczenie ale za każdym razem będziesz musiał się z tego tłumaczyć - w przychodni, w szpitalu etc.
Zrób to dla świętego spokoju.
za każdym razem będziesz musiał się z tego tłumaczyć - w przychodni, w szpitalu etc


@abakusso: o to chodzi :)

@AnonimoweMirkoWyznania: chcesz za każdym razem w przychodni albo szpitalu wymieniać się przepisami prawa z nie znająca przepisów recepcjonistką? Droga wolna. Żona doceni, że za każdym razem musi się wykłucać.