Wpis z mikrobloga

Mirki, zdobyłem tanio bilety oraz hotel w Agadirze (Maroko). Wylatuję za 2-3 tygodnie i zastanawiam się jak najlepiej spędzić czas. Warto wynająć samochód na kilka dni? Chyba bardziej efektywnie wykorzystałbym czas (zamiast polegać na publicznym transporcie). Wylatuję z dziewczyną, zastanawiam się też nad jakimiś ciekawymi zajęciami (może quady albo jazda na wielbłądach, nurkowanie, serfowanie) ale w miarę rozsądku. Szukam też jakiś fajnych 'fotograwolnych' miejsc. Są jakieś must-have? Nie chciałbym też zostawić tam fortuny.
#maroko #podrozujzwykopem #afryka
  • 8
@Davidvia0: Nie polecam wynajmowania samochodu. Jak byliśmy w Maroko to dostaliśmy info, ze auta z wypożyczalni maja inne numery rejestracyjne, miejscowi o tym wiedza i doprowadzają do stłuczek żeby wyłudzić kasę. Z ciekawych miejsc polecam Legzire - niestety jeden luk się zawalił i nie wyglada już tak spektakularnie, ale wciąż warto. O tej porze roku jeszcze warto odwiedzić Marakesz. Jeśli chodzi o sam Agadir to na górę można sobie wejść, ale
@Davidvia0: w samym Agadirze dużo nie ma, najlepiej wynająć samochód i pozwiedzać, ja tak zrobiłem i zrobiliśmy z dziewczyną 1500km po Maroku. Było warto. Na północ od Agadiru masz Paradise Valley Agadir, na południu Lagzira Beach. Jeszcze odwiedzaliśmy Tarudant, Warzazat, Ajt Bin Haddu(miasto z Gry o Tron), 'The Hills Have Eyes' Gas Station pozostałości planu filmowego. Co do wynajmowania samochodu, wszystko bez problemu, nie musieliśmy zastawiać kasy, ani nawet oddawać umytego
@DamSon: Polecasz jakąś specificzną firmę/stronę gdzie szukać samochodu? Widziałem oferty za około 600-700 zł za wynajęcie samochodu na 7 dni i wydaje się to całkiem spoko ceną.