Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wracał do Polski na stale w ciagu ostatniego roku z UK ? jak wygląda sprawa mienia przesiedlenczego?
za dwa tygodnie przeprowadzka i sprawdzam jakie papiery potrzebuje, agencja celna czy cos ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#uk
  • 8
@elAntonio: W sumie racja, zawsze jest do czego wrócić - tylko pamiętaj że teraz weszły nowe przepisy że sprawdzają DBS jeżeli byłeś poza UK 3 miesiące w ostatnich 10 latach a nie 6 miesięcy w ostatnich 5 latach jak dotychczas, ostatnio wyjaśniałem to z takim jednym ziomkiem. Jak powrót do UK to załatw sobie od razu zaświadczenie o niekaralności :)
@elAntonio: Nie ma znaczenia, dotyczy każdej narodowości - miałem ostatnio gościa z UK co mieszkał w Hiszpanii i też musiał zdobywać, jakby się nie wysypał to by nie trzeba było ale zeznał że tam pracował powyżej 3 miesięcy to niestety musiał do ambasady i czekanko. Część tego ''hostile environment'' co Priti Patel wymyśliła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sztas: Przeważnie akceptowany do 3 lat, przewaga polega ba tym że będąc już na miejscu trwa to dłużej bo trzeba załatwiać przez ambasadę/konsula a w kraju dają ci to przeważnie od ręki w sądzie albo na policji w zależności od kraju za jakąś tam opłatą. W kwestii Polski tu jest procedura https://www.gov.uk/government/publications/criminal-records-checks-for-overseas-applicants/countries-g-to-p-applying-for-a-criminal-records-check-for-someone-from-overseas#poland
@MarianoaItaliano DBS ma obecnie. pierwszy wyrabiałem do pracy po pobycie w UK 5 miesięcy i nie było problemu.
W ogóle nie wiem dlaczego postawiłeś to jako argument przeciwko temu żeby nie wracać.
To taka #!$%@? że głowa mała