Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór.
Na początek to uczę się trochę JSa, wiadomo html, css, sass, node itd i ostatnio przeglądałem tag #naukaprogramowania i widziałem że ktoś pisał o dodatku do przeglądarki na nielimitowane czarnolisto. I stwierdziłem że spróbuję zrobić coś takiego no i sobie napisałem taki dodatek, wydaje się nawet działać, nawet nie rzuca błędami, jest wersja dla Chrome i Firefoxa, testowałem na najnowszych wersjach. Niestety na razie da się tylko czarnolistować użytkowników, nie ma obsługi tagów. Dodatek działa tak że szuka nazw użytkownika w odpowiednich blokach i usuwa te których autorzy są zapisani na czarnolisto. Jeżeli Michał stwierdzi że trzeba coś poprzestawiać w kodzie to dodatek może się wysypać ale na obecną chwile wydaje się działać sprawnie. Działa nawet bez logowania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chciałem użyć do tego wykopApi ale z tagu dowiedziałem się że czasem nie działa a poza tym Michał mi kazał czekać na jakąś weryfikację i stwierdziłem że to też wydłuży filtrowanie treści, które i tak pojawiają się na ułamek sekundy zanim zostaną usunięte. Żeby kogoś dodać na czarną trzeba wejść w jego profil i kliknąć przycisk czarnolistuj po prawo lub na mirko ten przycisk pokazuje się również w okienku po najechaniu na nic. Żeby kogoś usunąć z czarnolisto trzeba wejść w opcje rozszerzenia, tam jest taka mała tabelka i trzeba kliknąć 'x' obok osoby którą chce się usunąć. Tabelka nie wygląda cudownie i nie jest to może mega super rozwiązanie ale to powstało w 3 noce więc miało działać, nie wyglądać. Ogólnie pierwszy raz robiłem dodatek do przeglądarki więc nie mogę dawać żadnej gwarancji ale jak ktoś ma ochotę przetestować to zapraszam:
Tu repo na githubie, Tutaj można pobrać, trzeba nacisnąć na Assets i wybrać wersję
Instalacja na Firefoxie jest prosta bo wystarczy nacisnąć plik i zainstaluje się sam ale żeby zainstalować to do Chrome to trzeba pobrać plik zip, rozpakować go, użyć trybu developera w chromie w oknie rozszerzeń i nacisnąć "Załaduj rozpakowane" i wskazać tego rozpakowanego zipa i śmiga. Musiałbym to wrzucić do Chrome Web Store a nie wiem czy jest większy sens się w to bawić. Taguje też #czarnolisto.

Miło by było dostać parę plusów żeby to się gdzieś pokazało bo ogólnie to nie po to tu przychodzę. Rozglądam się po ofertach pracy ale widzę że nawet na juniora wymagania są często zaporowe bo dwa framewroki, TypeScript do tego i rok doświadczenia i zastanawiam się gdzie można załapać się do jakiegoś komercyjnego projektu żeby mieć "wpis do cv"? W razie czego to szukam właśnie czegoś takiego. Ruszyłem póki co JS'a, jQuery, Reacta, Node.js i SASS. Co tu ruszyć dalej żeby łatwiej było się wyróżnić? Ogólnie jestem samoukiem więc jak ktoś ma ochotę to może spojrzeć na mojego githuba i dać jakieś wskazówki to byłoby mi miło. Dziękuje z góry i dobrego wieczoru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 2