Wpis z mikrobloga

Zasilacz mi w blaszaku zaczął klekotać jak passat 1.9 w bocianie - coś tam szura, no to pomyślałem, że trzeba wyciągnąć, poczyścić, dokręcić...

Jakże zdziwiony byłem, gdy okazało się, że zasilacz jest... ZANITOWANY do obudowy - czy to jest jakiś nowy standard? Komputer był kupiony jakieś 3 lata temu... Tak się teraz robi? Do tego, w zasilaczu widać takie mazy jakąś białą pastą (zdjecie) - to też normalka?

(zasilacz corsair 650W)

#pc #hardware #komputery
helmutrura - Zasilacz mi w blaszaku zaczął klekotać jak passat 1.9 w bocianie - coś t...

źródło: comment_1647152790fDhFyYfxF5JzRf4pcriHGd.jpg

Pobierz
  • 39
@helmutrura: ty masz gotowca? U mnie jest normalnie przykręcony ma 4 śrubki wiatrak w zasilaczu też zasilacz pewnie też jest skręcony na śruby ale ręki nie dam se uciąć. Już kupiłeś złożone pc? Ja sam składałem to już stary pc ma 5 lat
@bachus: teraz nie pokażę, owszem, są tam 4 śrubki, ale wewnątrz zasilacz jest jakby w takiej puszce i ona cała jest zanitowana dookoła

@chnibi tak wziąłem gotowca, od momentu zapłaty pluję sobie w brodę, że to zrobiłem (°°
Zasilacz sie odkręca od zewnatrz. 4 śruby, sciagasz boczna klape (nie z przeszklonej strony) i nia sie wyciaga, tylko kable najpierw poodlaczaj. Ale z taką wiedza to ja bym poszedl do serwisu. Nie rozkrecaj zasilacza, moze to tylko wentylator do zmiany.
j corsair od nowości tak terkotał


@chnibi: @helmutrura: Mój corsair też terkota w momencie kiedy jest jeszcze ciepły np po grze - czytałem, że tam jest coś niedopasowane w kwestii kontrolera obrotów wentylatora i samego wentylatora przez co ten wentylator kiedy powinien kręcić się powoli nie startuje ale słychać, że próbuje bo właśnie terkocze.

Ale te nity to jakieś XD