Wpis z mikrobloga

Baryłka ropy kosztuje dziś 104,29 USD, to najniższe notowanie na giełdzie od czasu agresji Rosji na Ukrainę. 23 lutego baryłka ropy kosztowała 93 USD.

Obajtek poinformował o łaskawym obniżeniu ceny paliwa ON o 34 gr/l, do średniego poziomu 7,55 zł, a benzynę o 20 gr/l do średniego poziomu 6,79 zł.

Przed wojną litr 95 kosztował średnio 5,83/89.

Oceńcie sami.

#gospodarka #ekonimia #paliwo #wojna #rosja #ukraina
  • 34
A dolar w jakiej cenie był? W 2008 oil brent doszedł do 147$ a na stacjach nie było drogo. Dlaczego? Bo dolar spadł do 2zł. Przy tych analizach cen trzeba brać jeszcze pod uwagę wartość dolara do złotówki.


@Sylwann: @Lord_Jim: Jakiej narracji? Kurs dolara obecnie wynosi 4 zł 30 groszy. Przed inwazją na Ukrainę dolar kosztował 4 zł 03 grosze (14 lutego 2022 r.). Najdroższy był 7 marca - 4
@biesy:
pytanie ile nakupili bo wyższych cenach?
było też wcześniej podawane że podnieśli sporo marże..
ale jak sie ceny ropy utrzymają sie przez chwilę na tym poziomie to na stacjach zacznie spadać cena
@Sylwann: przecież oni kupują Urala, czyli rosyjską ropę - w rafinerii nie możesz nagle załadować innej ropy, kupują ropę w tej samej cenie może nawet niższej, kontrakty długoterminowe mają to do siebie że zabezpieczają kupującego/sprzedającego przed nagłymi wzrostami/spadkami. A więc Obajtek po prostu #!$%@?ł marże z kosmosu, taka jest prawda. Zobaczysz po wynikach za drugi kwartał ( ͡º ͜ʖ͡º)
@dziadeq: @biesy:
@biesy: @Sylwann: @biesy: @dziadeq:

Mirki może ktoś sprawdzić moje obliczenia? Zrobiłem na szybko porównanie, jak wzrosła cena baryłki ropy i kurs dolara i jak wzrosła cena paliwa podczas wojny oraz ile ono kosztuje po obniżeniu cen przez Obajtka.

Mi wychodzi, że biorąc pod uwagę cenę baryłki i kurs dolara to "średnio" paliwo kosztuje "tyle samo" co przed wojną - podwyżka wynika tylko ze zmiany ceny baryłki i kursu
LotnyJerry - @biesy: @Sylwann: @biesy: @dziadeq: 

Mirki może ktoś sprawdzić moje o...

źródło: comment_1647282480fuAn9GvQSsDXh447iqeWI7.jpg

Pobierz