Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy w kodeksie pracy jest zapis ograniczający wykonywanie czynności zawodowych oraz kierowanie samochodem w delegacji?

Zakładając, że w miejsce wykonywania czynności zawodowych jadę 3h, czynności zawodowe wykonuje 2h i czy jest prawnie uregulowany wymóg kupna noclegu dla pracownika czy też jestem zmuszony wracać 3h?
W przypadku powrotu łapie się na 8h czasu pracy, czy gdyby powrót wiązał się z 9h czasem pracy to sytuacja się zmienia?
#pracbaza #praca #prawopracy
  • 13
@rpiro: Sa rozne stawki diety w zaleznosci od tego czy jestes w delegacji z zapewnionym przez pracodawce noclegiem czy bez. (mowimy oczywiscie o UoP)

Poza tym "dojazd na delegacje" nie wlicza sie do godzin pracy.

Jesli bys sie nie lapal w 8h sie nie lapiesz. I tyle.

Przeciez jak pracujesz na miejscu 8h to nikt Ci za dojad do roboty nie placi... Obojetnie czy masz do roboty 1km czy 30km. Masz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: ale gdy jadę od standardowego miejsca pracy (jako kierowca) do miejsca wykonywania pracy w delegacji, to wtedy dojazd już chyba wlicza mi się do godzin pracy - przynajmniej tak mam w swoim kołchozie XD
To sa najgorsze zapisy w polskim prawie pracy. Powinnobyc liczone od wyjazdu z firmy/domu, sama praca i powrot.

Niestety przepisy w tej kwestii sa chyba z '70


@NexciaK: Dokladnie z '74 (po nowelizacjach :P)

Ale zartujesz prawda? Moja pierwsza praca byla oddalona na tyle ze jezdzilem do niej 3h w jedna strone (zbiorkomem) i co? Pracodawca mial mi placic 6h nadgodzin codziennie? A ktos mi kazal tam pracowac? Moglem se robote
@gorzki99: Mordo nikogo nie interesuje ile masz do pracy. Ale w momencie w ktorym musisz jechac np. z Wroclawia do Szczecina na polecenie pracodawcy to powinienes miec za to zaplacone. Przypominam ze w pracy sprzedajesz czas, wykonujac polecenia przelozonego.
Czyli umowa mowi ze masz byc o 9 w miejscu x i robic y.
Wiec zmiana miejsca wykonywania pracy przez x czasu powinnabyc liczona od bazy firmy do miejsca docelowego i z
@NexciaK: Tej mordziaty :PP ale praca wykonywana poza siedziba pracodawcy to praca w delegacji. I masz placona za to diete. I nie masz placonego dojazdu jesli jest krotszy niz 8h.

podróż trwa poniżej 8 godzin - 0 zł
podróż trwa od 8 do 12 godzin - 15,00 zł
podróż trwa od 12 do 24 godzin - 30,00 zł
podróż trwa dłużej niż dobę - 30,00 zł za każdą dobę + 15,00
@gorzki99: Wlasnie dlatego twierdze ze przepisy sa do dupy.
Osobiscie poki firma nie chcialaby mi placic za czas dokazdu w jakiejs innej formie to nawet nie podejmuje tematu.
To jest moj czas z ktory mam co robic, a nie naginac za fryty.
A sama dieta powinnabyc wieksza i rownowazyc to ze w delegacji wyzywienie jest drozsze. Przykladowo w hotelu nie przygotujesz raczej jedzenia. Wiec zamiast zrobic np kurczaka z warzywami za
Osobiscie poki firma nie chcialaby mi placic za czas dokazdu w jakiejs innej formie to nawet nie podejmuje tematu.


@NexciaK: No i spoko. Sie nie podoba to zwijam sie i tyle a nie placze. Dobre podejscie.

Ja na szczescie nie moge narzekac. Moj obecny pracodawca to nie janusz i placi nawet jak nie musi. Albo inaczej - jak jedziemy w delegacje (zazwyczaj do niemcowni) to normalnie w czas pracy wpisujemy "ryczalt".
mi ostatnio HR tłumaczyły, że jeżeli jesteś kierowcą w delegacji to masz liczone poza godzinami pracy. Jako pasażer tylko w godzinach pracy.


@paszczur: No ale to przeciez powyzej wkleilem :)

"W siedzibie firmy przyjęto stałe godziny pracy od 8:00 do 16:00. W takim wypadku podróż odbywana między tymi godzinami zostali pracownikowi zaliczona do czasu pracy. Natomiast przejazd przed godziną 8:00 lub po godzinie 16:00 nie będzie wliczony do czasu pracy, gdyż