Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Kupiłem sobie ostatnio na allegro struga Faithfull no 5, tak zwany jack plane.
Nosiłem z się z zamiarem kupienia piątki już od jakiegoś czasu, ale ostatnio ktoś mi dwa Stanleya z OLXa zakosił z przed nosa, ogólnie straszna posucha w pl jeśli chodzi o stare używki.
No to kurde myślę kupię nowego Irwina/Recorda, za 300 PLN są na Amazonie te w wersji z drewnianymi pochwytem i uchwytem. No ale w tej cenie to mogę już ogarnąć używanego Stanleya na eBay z przesyłką z UK jak się znajdzie.
No i tak skaczę między aplikacjami eBay, OLX i allegro, czasem marketplace na FB, co chwilę sprawdzam co nowego jest wystawiane xD
No i kurde trafił się ten Faithfull za 115 PLN na allegro i kupiłem.
Jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Stopa była w miarę płaska więc tylko godzina na papierze i jest git, ale to jak jest wykonana żaba i precyzja całej reszty pozostawia wiele do życzenia.
Drugą godzinę się męczyłem żeby żabę przykręcić w miarę równo. Śruba od regulacji żaby to jest jakiś nieśmieszny żart, bo sama żaba w czasie regulacji jeździ na lewo i prawo bo nie ma niczego co by ją prowadziło, no dramat. Nóż po ostrzeniu goli włosy xD odchylak oczywiście był do poprawki i już widzę, że druga poprawka przed mną bo się jednak ciul zapycha z tego co widzę. Spasowanie części oczywiście takie, że odchylak względem noża przesunięty o 1 mm w bok xD
Oś pokrętła regulacji głębokości noża nie jest w osi żaby, #!$%@? w bok.
Dźwignia wychylenia noża jest i w sumie nawet działa, ale jakość wykonania -2.
Wszystkie metalowe krawędzie poszarpane i z zadziorami, więc pilnik poszedł w ruch.
Pochwyt i uchwyt bez szału, ciosane siekierą ale bez ostrych krawędzi, "lakierowane".
Poświęciłem mu te trzy godziny i nadaje się do pracy, ale szukam dalej starego Stanleya.
A już na pewno bym nie dał za niego 285 PLN

Nie #chwalesie #stolarstwo #narzedzia #diy #majsterkowanie #rekodzielo
sins - Kupiłem sobie ostatnio na allegro struga Faithfull no 5, tak zwany jack plane....

źródło: comment_1647289833HlddcAzNX88INL2RGSQsSi.jpg

Pobierz
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spidos: jak znajdziesz do tych 120 PLN i wiesz jak go doprowadzić do porządku to on się nadaje do czegoś, pytanie tylko, czy tylko tyle czy czegoś więcej od niego oczekujesz.
Ciekawi mnie jak się ma do struga od Irwina/Recorda czy do strugów Spear & Jackson.
Podejrzewam, że Silverline i Drapper to to samo co Faithfull.
Rex Kruger ma filmik na YT gdzie mówi o tanich strugach z Indii (wszystkie wyżej