Wpis z mikrobloga

#allegro ocipiało. Nie można już wystawiać starych srebrnych i złotych carskich rubli, bo jest ban na Rosję xD rozumiecie to? Monety które mają minimum 105 lat, nie mające związku obecną Rosja, ani tym bardziej z Putinem, wydane za cara Mikołaja II i starsze, często od kilkidziesięciu lat w Polsce, sprzedawane i kupowane przez Polaka są zabronione xD
Ten cyrk przypomina trochę początek pandemii. Polak chce być bardziej ukraiński od Ukraińca xD

#allegro #rosja #zloto #srebro #numizmatyka #ukraina
  • 38
@Twojastarazarubla: splugawione imperializmem onuckim z mordą kata Polaków na awersie. Bardzo dobrze, że zabronione.


XD monety związane z carska Rosja to moja pasja i wielu moich kolegów też. Będziemy dalej kupować i sprzedawać na grupach na fb. Allegro chce być bardziej papieskie od papieża. Lubisz jak Cię trzymają za mordę, nie?
O historii to chyba masz małe pojęcie prawda?
@Twojastarazarubla: w taki, że ten pierwszy nie mogąc sprzedać teraz, nie kupi / nie sprowadzi następnej. Zamiast rubli carskich kupi kamyczki nowogwinejskie.
To tak jak z zakazem handlu futrami, kością słoniową itd. - te przedmioty już są, ze zwierząt zabitych dawno. Ale utrudniając funkcjonowanie rynku zmniejsza się światowy popyt na dalsze. Bez tego - wyjechałoby trochę dodatkowych monet z Rosji, zwiększając import.
w taki, że ten pierwszy nie mogąc sprzedać teraz, nie kupi / nie sprowadzi następnej. Zamiast rubli carskich kupi kamyczki nowogwinejskie.


@uhu8: bambo, prośba

Te monety krąża od lat w Polsce, część jako elementy zbiorów numizmatycznych, część jako bulion złota.

Idąc tą logika nalezy też zakazać np. handlu znaczkami pocztowymi z III Rzeszy. Bo HYTLER.
@uhu8

w taki, że ten pierwszy nie mogąc sprzedać teraz, nie kupi / nie sprowadzi następnej.


Nie rozumiesz jak działa rynek numizmatyczny. Ja nie zbieram kamyczków tylko monety z konkretnego okresu i nie kupię wówczas nic.

Niczego nie utrudnisz, bo większość monet jest w Polsce. Ich się nie sprowadza. Nie wiem czy znasz trochę historię i wiesz pod jakim zaborem była Polska i skąd te monety u nas w dużej ilości? ;)
@Twojastarazarubla: A propos koncertów, oper czy baletów obecna narracja jest, żeby nie palić partytur, ale jeśli można to tymczasowo rezygnować z wystawiania dzieł rosyjskich - zastąpić je na przykład utworami kompozytorów z Ukrainy.
spróbuj pohandlować figurką z kości słoniowej, która jest w Europie od 300 lat.


@uhu8: No to ma minimalny sens, ponieważ dosyć łatwo postarzeć figurkę z kości słoniowej tak, by wyglądała na stuletnią czy starszą.
Kolekcjonowanie pamiątek z rosji która zawsze była oprawcą nie różni się niczym od zbierania znaczków i monet z nazistowskich niemiec, jeszcze sobie swastykę powieś na ścianie onuco.


@omnipotentmasterofnone: jprdl

Chopie, a jak w garstce bulionu którą posiadam mam i rosyjskie, i nazistowskie, i chińskoludowe, i amerykańskie (z okresu niefajności USA), i PRL-owskie, i #!$%@? kilka innych obiektów z "niefajnego" okresu, bo, uwaga, skupywałem według ceny za gram kruszcu.