Wpis z mikrobloga

Kilka dni temu na wykopie przeczytałem informację, jakoby YouTube wziął się na poważnie za banowanie / usuwanie kanałów, które wprost powielają rosyjską propagandę, sieją dezinformację, manipulują w sprawie wojny na Ukrainie, itd.

Po raz kolejny z rowerka spadł kanał „CW24tv", który prowadzi niejaki Maciek Maciak.

Człowiek ten nawet się nie kryje z tym co robi (i w czyim interesie). Nie ukrywa skąd czepie informacje. Co jest fake-newsem a co nie – ocenia w oparciu o swoje „wydaję mi się", lub rosyjskie strony informacyjne (w języku rosyjskim), które pokazuje na swoim kanale i instruuje oświeconą widownie jak te strony automatycznie tłumaczyć.

Link do kanału:
https://www.youtube.com/channel/UCKmb526PHR_xPCKLXWYY6DQ

Przykładowy film, gdyby ktoś chciał zaznajomić się głoszonymi treściami:

https://www.youtube.com/watch?v=gWOd7bqNISE&t=1559s

Po pierwszej blokadzie (7-dniowej. nałożonej na kanał CW24tv) nagrał film na drugim kanale (o ironio!) „Musisz to wiedzieć" :D W którym groził prokuraturą (chyba wykopkom?) za to, że ośmielili się zgłosić do YouTube treści, które publikuje na tym serwisie. Według niego takie działanie noszą znamiona zorganizowanej grupy przestępczej :D

Link:
https://www.youtube.com/watch?v=nLK1V8o1Jp8

Od pierwszej minuty :)

Przez cały czas trwania blokady na głównym kanale, nagrywał te swoje pierdy na alternatywnym koncie i bez konsekwencji je publikował. Po upływie bana, wrócił na główne konto „CW24tv" i dalej kontynuował swoją działalność.

Dzisiaj konto po raz kolejny spadło z rowerka :) a Pan Maciej Maciak dalej konsekwentny:

https://www.youtube.com/watch?v=cQpBNsbyZ7Q&t=164s

Od pierwszej minuty:

„Przestępcza działalność ludzi, którzy zgłaszają moje pierdy na YouTube (...) ograniczają dostęp do prasy ludziom" :D

41 minuta: Zbulwersowany, bo ktoś ma wycieraczkę z podobizną Jego Ekscelencji Pana Władimira... ;D

No ale prawdziwa jazda bez trzymanki zaczyna się od 47 minuty:

Chyba wszyscy słyszeliśmy (i widzieliśmy nagranie) z Doniecka. Zabici ludzie na ulicy... no straszna tragedia ludności cywilnej. Rosja stwierdziła, że to Ukraina ciągle dokonuje ludobójstwa w Doniecku – Ukraina przeciwnie.

No ale po co jakiekolwiek ustalenia? Maciej Maciak już wie kto za tym stoi!
Ręce mu opadają, bo została użyta bomba kasetowa i to na pewno Ukraińcy!

Codzienna jazda po Ukraińcach, powielanie fake-newsów, które już dawno zostały obalone. Sugerowanie, że Charków ostrzeliwują Ukraińcy. Usprawiedliwia atak na Ukrainę tymi pierdami o bombach atomowych, chemicznych laboratoriach i tak dalej...

Tutaj materiał z datą rozpoczęcia wojny na Ukrainie:

https://www.youtube.com/watch?v=nI2iufRbp28&t=1672s

„Po co walczyć? Te Javeliny są do wyrzucenia! Zniszczą może 3 czołgi i po co to?"
„Ukraińcy kupują sprzęt, który im się w ogóle nie przyda"
„Ukraińcy jak dzieci! Po co to się bronić"
„Wołyń" xD
„Żadnej broni dla nikogo!"
„Ukraińcy sami się ostrzelali" xD

I tak w każdym odcinku od 3 tygodni. Codziennie Ukraińcy źli i coś złego robią, bo się bronią i jak to tak, jak to tak się bronią o jezu to bez sensu, sami do siebie strzelają, Putin dobry i cudowny, to jego tereny i tak w kółko.

200 tys. wyświetleń. 7,5 tys. łapek w górę. W komentarzach zachwyt ¯\(ツ)_/¯

Dlatego o tym piszę. Tego typu materiały gromadzą ogromną widownie! Ci ludzie pieją z zachwytu i uważają się za oświecone jednostki, które docierają do lepszych i alternatywnych (kompletnie nieoszukanych) informacji!

Swoją drogą – człowiek ten świadomie „w imię sprawy" poświęca kanał, na którym zebrał 150 tys. subskrypcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli chodzi o materiały z płaską ziemią, kosmitami, wampirami itp. – niech sobie będą, ponieważ bzdury o płaskiej ziemi raczej nie robią nikomu krzywdy. Ludzie, którzy w nią wierzą, robią wyłącznie sobie szkodę.

Pro-rosyjska propaganda, która ma za zadanie usprawiedliwiać Putina, zamykać oczy na to, co się dzieje na Ukrainie lub nawet wprost zniechęcać do pomocy (MILITARNEJ POMOCY również) – już robi krzywdę innym ludziom – tym ludziom, na których teraz spadają bomby.

Oczekuję na konsekwentne zachowanie ze strony YouTuba. Skoro dostał bana na jednym koncie, to automatycznie powinien dostać go na innych. Inaczej blokada jest bezsensowna.

Liczę na małe nagłośnienie sprawy.

Akcja na wykopie sprzed tygodnia:

https://www.wykop.pl/link/6545335/zablokujmy-kanal-ruskiego-poparcia-w-polsce-cw24-i-straszacego-polakow/

Pozwolę sobie zawołać jego autora:
@rafal-hard

Wrzucam moją ulubioną wypowiedź, w której stwierdza, że Putin nie chciał wojny, ale Polska kazała ¯\
(ツ)_/¯

#ukraina #wojna #rosja #pomocy #neuropa
Thorrand - Kilka dni temu na wykopie przeczytałem informację, jakoby YouTube wziął si...
  • 15
@jajature22:

Wiesz – właśnie dlatego napisałem o poświęceniu kanału z 150 000 subskrypcji!! Na którym codziennie publikował podobne wysrywy, w imię tego pro-rosyjskiego bełkotu.

Jednak jakieś pieniądze (do tej pory) z tego miał. I tak po prostu (świadomy tego, że źródło pieniędzy może spaść z rowerka – i spadło) brnie w to?

Moje podejrzenie jest takie, że za tę gadaninę musi mieć większe pieniądze ( ͜͡ʖ ͡€)
Nie utopi się medialnie tych rusków i ludzi z chorym beretem. Ich jest wiele.


@rafal-hard:

Jak nie? Główny kanał spadł. Niech YouTube będzie konsekwentny...
Poza tym, ten facet zebrał pokaźną widownie. Materiał z 24 lutego ma ponad 200 tys! wyświetleń, 7,5 tys. łapek w górę ¯\_(ツ)_/¯
@kamil150794: oglądałem jego przez 2 miesiące i stwierdzam że trochę jest prorosyjski. Nie popieram Ukraińców i szczególnie tego pajaca żełeńskiego ale mimo wszystko to Ukraińcy zostali zaatakowani przez Rosję a u niego w materiałach prawie nic złego nie mówi o Rosjanach że zmuszają swoich obywateli to wojny ale o Ukraińcach ciągle mówi że są porywani i zmuszani to wojny. Że Rosja nie da się wygrać i że wall Street chce zniszczyć
Jeszcze jest pewny ze jak Ukraina upadnie, do Rosja na pewno nie zaatakuje Polski i krajów bałtyckich. Nie wiem skąd u niego taka pewność.
Moderator w komentarzach pewnie usuwa nie wygodne i negatywne komentarze. To już PiS wydaje się bardziej wolnościowy