Wpis z mikrobloga

U teścia (nade mną) od tygodnia mieszka rodzina z Ukrainy. Chłop od 3 lat robi w Polszy, najczęściej 12stki, kasę wysyłał rodzinie na Ukrainę.

Teraz sprowadził żonę i 4 letniego synka. Żona Ukr. idzie od soboty pomagać w pracy mojej żonie, szef się zgodził. Synek od poniedziałku do przedszkola.

Ogólnie dobrzy ludzie. Dobry start, życzę takiego reszcie uchodzców, bo jak osiądą na socjalu u nas to im Polacy zepsują totalnie smak życia.

#ukraina #wojna
  • 22
@niteincubus: u mnie sytuacja jest dość hmm... osobliwa. Żyjemy dobrze z sasiadem z Ukrainy (sam ma teraz w mieszkaniu 10 osob). Powiedzialem mu kiedyś że jak bedzie trzeba to nie ma problemu i ktoś może spać u mnie, no i śpią. Goście z Kijowa. :)

Iphony, MacBooki jeszcze przeżyłem (ile kosztuje nowy IPhone z trzema kamerami?) :D

Ale gdy znajomy przywiózł im teraz nowego RangeRovera to dziwnie mi się zrobiło...

Niby
@olke: ja mieszkam na osiedlu deweloperskim takim raczzej ludzi bogatych. Bardzo dużo ludzi się rzuciło na pomoc. I teraz w parku słychać tylko ukraiński a pod blokiem furki za 200-300 tys. Ludzie bogaci sobie poradzili biedni mieskzją na dworcach.
@niepopularna_opinia idz do mopsu i zapytaj, mojej rodzinie nigdy się nic nie należało nawet jak bylem mały i na chleb brakowało pieniędzy, w tym czasie patola z okolic miała kupowane komputery, lodówki, telewizory przez mops, węgiel na zime, darmowe przyłącza wody, oplacanie rachunków przez mops, jedzenie z mopsu plus cała litania zasiłków w gotówce