Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 66
78 595 + 65 = 78 660

Pierwsza przejażdżka po fittingu w celach sprawdzających czy warto.
Long story short: warto( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Mimo, że rower mialem ustawiony na czują, okazało się, że w tej kwestii niewiele do poprawy, siodełko odrobinę do tyłu i automatycznie parę mm w dół.
Największe korzyści były z badania fizjo na którym wyszło że jedna noga dłuższa i stąd powracający dyskomfort w kolanie. Podkładka pod jeden blok, dobre ustawienie bloków i wkładki sprawiły, że różnica w komforcie jazdy jest ogromna. Plus doszlo nowe siodełko po intensywnych testach chyba z 6 modeli.
To wszystko sprawiło, że komfort jazdy znacząco się podniósł

#rowerowyrownik #szosa

Skrypt | Statystyki
iverus - 78 595 + 65 = 78 660

Pierwsza przejażdżka po fittingu w celach sprawdzający...

źródło: comment_1647673793Nr38KZER6iML9ZYFV7KHhW.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@iverus a no i najważniejsze, roweru nie trzeba było skracać czy wydłużać czyli miałem dobrze dobrany rozmiar. A wziąłem 54 przy 184cm wzrostu i 87cm przekroku, czyli dla szukających roweru: rozmiar zawsze mniejszy niż ten w tabelkach producenta! W moim przypadku to nawet 1,5 rozmiaru wyszło ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@SkwarSki no dobra, może nie zawsze( ͡º ͜ʖ͡º) ale w większości przypadków to się sprawdza. Myślę, że sporo też zależy od geometrii samego roweru, rozmiar rozmiarowi nie równy

@grajek91 ja miałem voucher, który dostałem na urodziny więc nie wiem dokładnie. Ceny w dobrych studiach to między 650 a 800 z tego co patrzyłem
  • Odpowiedz
okazało się, że w tej kwestii niewiele do poprawy


@iverus: to są właśnie te detale :)
Jak:

Podkładka pod jeden blok, dobre ustawienie bloków i wkładki sprawiły, że różnica w komforcie jazdy jest ogromna. Plus doszlo nowe siodełko po intensywnych testach chyba z 6 modeli.


@iverus: :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@uysy właśnie teraz już wiem, że to z pozoru niewielkie zmiany ale mające mega duży wpływ na późniejszy komfort:)
  • Odpowiedz
  • 2
@iverus o #!$%@?. A ja myślałem że to polega na tym że idziesz do sklepu sportowego i wyjeżdżasz tym co Ci się spodoba ( ͡º ͜ʖ͡º) ale jeżdżenie na rowerze jest głęboko rozbudowane.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@uysy wiesz jak ktoś podchodzi do tego tak, że wyłożył nie mało kasy, a tu mu gościu obniżył tylko siodełko, zmienił o kilka milimetrów położenie bloków a do tego zarekomendował zmianę mostka, kierownicy i zakup nietanich wkładek to rzeczywiście można się rozczarować;) Dlatego myślę, że ta usługa jest dla ciut bardziej świadomych, w sensie chociażby tego, że zmiany nie będą rewolucyjne ale odczucia po zmianach już mogą takie być:) No i jeśli
  • Odpowiedz
  • 2
@Barto_ jak jeździsz do parku raz w tygodniu to nie potrzebujesz takich czarów, ale jak tłuczesz dystanse ok 150 km to kierownica 1 cm za nisko/za daleko może rozwalić Ci plecy.
  • Odpowiedz
@uysy: @iverus: u mnie jednym z tych detali to jedna klamkomanetka blizej od drugiej o kilka mm, czy dystanse między pedalami a korba 2mm z lewej i 3mm prawej, siodełko o pol stopnia nizej w przedniej czesci. Detale ale robiace roznice.

Ale i tak wielu powie takie #!$%@? z tym fitingiem, kup sobie lepiej nowe nogi bo pewnie od urodzenia te same ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Hipodups @iverus: może ja się nie znam, ale robię 1000km na raz i żyję i nic mnie nie boli, a fitting homemade. Nie przesadzajcie. Jak nic nie boli, to amator fittigu nie robi bo to zbytek. Lepiej za tą kasę pomyśleć o wygodnym siodle, którego na fittingu właśnie, nikt wam nie poleci, bo jak wiem, to pewnie jakieś Spece dali do wyboru. Ale takie czasy, że każdy się podnieca tymi mikro
  • Odpowiedz
@michnic: Słowo klucz z którym się prawie zgadzam - "Jak nic nie boli" -> dodalbym boli/przeszkadza . 1kkm nie robię, ale u mnie fiting się wzial z faktu, że po 2-3h zaczynało być czuć jak by uwieralo/przeszkadzało jedno biodro + plecy zaczynały boleć plecy miedzy łopatkami. I serio te drobne zmiany to zniwelowaly. Jasne jak masz dobra i wygodną pozycję i nie potrzebujesz lepszej to lepiej kupic dobre gatki. Pamiętaj tez
  • Odpowiedz
@michnic: A co do siodelek, to przynajmniej u mnie nie trafiłeś, Wstępnie dobrane, a potem na tydzien za free do testów, jak nie pasuje to wymienam do skutku. Jak kupie u nich to ta przyjemność za free. I siodelka w cenie internetowej roznych marek, bylo PRO, Prologo, Stelle Italla ceny siodełek od 100 do 1000 więc nie widzę problemu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz