Wpis z mikrobloga

@thrdxr: Mam bardzo istotne dla mnie pytanie związane z tematami poruszanymi w AMA ale z obawy przed zaginięciem tam postu zapytam tutaj: studiując na politechnice na pewno miałeś dużo przedmiotów typu algebra, analiza, matematyka dyskretna, rachunek prawdopodobieństwa itp.; czy wiedza z tych działów matematyki była przydatna potem w pracy? W jakim stopniu i np. czy któraś z "matematyk" wyróżniała się w praktyczności a któraś odeszła w zapomnienie od razu po zdaniu z niej egzaminów?

Zależy mi na wyczerpującej odpowiedzi, dzięki z góry, pozdrawiam,

adamlog
  • 1
Nie liczą się Twoje umiejętności, lecz oczekiwania finansowe. Możesz być biegły w Twoim przypadku w algorytmice i idealnie pasować na stanowisko np. programisty, ale nie licz, że mimo tego, że "wymiatasz", technicznie jesteś najlepszy to dostaniesz to stanowisko.

A teraz odpowiadając na Twoje pytanie. Bardzo rzadko, wykorzystuje algebrę, częściej rachunek prawdopodobieństwa. I powiedzmy, że to jest ok 2-3% całej wiedzy matematycznej. Za to codziennie wykorzystuje logikę ;) Matematyka pozwala spojrzeć na problem