Wpis z mikrobloga

- A powiedziałeś mi o tej pieśni, że pasuje ci do tych czasów, do tej wojny a pochodzi przecież z tej poprzedniej. I przyszło mi coś do głowy. Żyjemy w takim kraju, że generalnie to cały czas jest w nim tak samo. Tacy są tu ludzie. Tacy są. Tępi są jak nogi stołowe. Wydawałoby się, że nadszedł koniec świata. Na dworze bez skafandra nie można żyć. Jedyni ludzie jacy przeżyli siedzą od dziesięcioleci w metrze a na górze namnożyło się takich stworów, że wcześniej tylko w kinie można było takie zobaczyć…. A tu widzisz nic. Nic tych ludzi tu nie rusza. Ciagle tacy sami. I czasem to mi się wydaje, że nic się nie zmieniło. Heh. Odwiedziłem dziś Kreml! I co? I w zasadzie nic nowego. Tam od zawsze żyły potwory. Ja dziś już nie mam takiej pewności kiedy ta zaraza się tam dostała 30 czy 300 lat temu.
- To 300 lat temu była już taka broń? - zapytał Artem ale stalker nic mu już nie odpowiedział tylko zamknął się jeszcze bardziej w sobie smutniejąc na twarzy.

#wojna #rosja #ukraina #metro2033

Celna analiza klasy rządzącej Rosji
Pobierz
źródło: comment_1647726572n6ooNnJmD8YdM89K1P8ha4.jpg
  • 13
@matluck: Zdecydowanie tak. Jednak są one mocno nacechowane rosyjską mentalnością i obciążeniem kulturowym a także są moim zdaniem bardziej płaskie od świata orwellowskiego. Nie poruszają aż tak dogłębnie większości wspominanych tematów a momentami są dość męczące. Autor skupił się chyba bardziej na przeżyciach i uczuciach bohaterów niż światem samym w sobie.
@matluck:

Dystopia (st.gr. δυσ – zły; τόπος – miejsce) – utwór fabularny z dziedziny literatury fantastycznonaukowej, przedstawiający czarną wizję przyszłości, wewnętrznie spójną i wynikającą z krytycznej obserwacji otaczającej autora sytuacji społecznej. Dystopia przyjmuje pesymistyczny osąd zastanego świata, fantastyczna wizja jest zazwyczaj jego hiperboliczną konstatacją, negującą możliwość odmiany w przyszłości zastanego stanu rzeczy[1][2][3].

Wszystko się zgadza, większość zła które się dzieje nas nie obchodzi a ludzie preferują komfort niż ryzyko, nawet