Wpis z mikrobloga

@Szenkes: lucek to już z 2 i pół roku albo nawet 3 lata tam siedzi. Przed pandemia już tam był i po kmersku tylko na kieliszki umie pokazywać.
  • Odpowiedz
@Tfor: znów wyjdę na tego złego co broni Łysego, ale pokaż mi kogoś kto tam mieszka i mówi po kmersku. Znalazłem i czasami luknę kanał jednego gościa z Ameryki, który mieszka w PP i serio nawija po kmersku nawet lajwy robi po kmersku.
Taki klimat, ludziom się nie chce uczyć mało ważnego języka nic nieznaczącego kraju jeśli dają radę po ang. A w Polsce to mało jest ludzi w korpo którzy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tfor: Mnie śmieszy to, że Gapa nie umie khmerskiego pomimo, że ma żonę, która mówi po khmersku, wokół niego codziennie mówią po khmersku i jego córka mówi/będzie mówić po khmersku. W takim gronie Gapa jest w zasadzie jak niemowa i analfabeta za jednym razem - bo nie umie przekazać słowami dokładnie o co mu chodzi tak jak to widać na powyższym nagraniu. Oczywiście coś tam potrafi po angielsku, ale wielu khmerów
  • Odpowiedz
@pelt: a Michał z Nakupendy to nie ma żony Kmerki? I gdzie jego kmerski, bo jakoś na filmach cambolife wszystko dogaduje po ang :P Podobny casus co u Gapcia. DLatego właśnie mówię, że tam niezależnie od stopnia ogarnięcia czy sympatii do poszczególych osób z uniwersum nikt praktycznie nie mówi po kmersku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Michał z Nakupendy

@theLPD: Kojarzę go, ale jego życia prywatnego na tyle nie znam, bo mnie to nie interesuje. Ale w sumie to oprócz tego Michała z Nakupendy czy Gapy można wymienić więcej podobnych postaci. Teraz do głowy przychodzi mi tylko Pucin z CamboLife, który ma dziewczynę khmerkę, z którą prowadził nawet salon kosmetyczny (chyba, że coś przekręciłem). Wątpię, aby i on coś umiał po khmersku, może poza paroma słowami. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@pelt: No więc właśnie dlatego "bronię Łysego", gdyż śmianie się z gapy czy Łysego w tym przypadku jest mocno wybiórczym podejściem, bo tam cała nasza śmietanka a pewnie i zagraniczna tak samo nie umie kmerskiego a niektórzy to i po ang ledwo dukają a i halę zbudują(co prawda bez prądu) i Kmerkę zbajerują(co prawda niepiśmienną) i żonę znajdą(to co że w burdelu). Po co im kmerski do szczęścia
  • Odpowiedz
@theLPD: @pelt: ja tylko przypomnę że gapa i łysy perę m-cy temu mieli zakład który z nich lepiej opanuje khmerski i więcej schudnie. coś ogłoszenie jednego i drugiego wyniku mnie ominęło ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Tfor: Pamiętam mój pierwszy wyjazd z rodzicami do rodziny do Francji 30 lat temu i przed wyjazdem nauczyłem się właśnie liczyć. Później kontynuowałem ten zwyczaj i planując jakiś wyjazd uczyłem się przede wszystkim liczyć i to bardzo pomagało mi wiele razy, do tego liczenia szybko udaje się na miejscu dodawać kilka słów i tak do dzisiaj potrafię liczyć w językach takich jak gruziński czy węgierski ale przyznaję, że jadąc do Azji
  • Odpowiedz
coś ogłoszenie jednego i drugiego wyniku mnie ominęło


@wataf666: ogłosili w tym gniocie, że "no ja więcej zrzuciłem w pasie (#!$%@?), ty znasz lepiej khmerski (XD) i na tym zakończmy ten temat"
  • Odpowiedz
@theLPD: oni twierdzą że są zakochani w kambodży ...Jaka jest super i wspaniała i nie chcą poznać języka ? Jak ktoś ma w dupie polskę to ma też gdzieś język a oni twierdzą że Kambodża to ich raj.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Tfor: @Tfor: potem pikaczu.face że żaden biznes nie wychodzi. Oglądałem Ciężarówka przez Wietnam i gościu używał google translate do komunikacji, czasami kwiatki wychodzili ale przynajmniej jakoś to wygląda w rozmowie niż na migi jak dziecko. Dawno temu w Brazylii targowalem klapeczki za pomocą Note i rysika :).
Ciekawe kto wierzy w to co mówi gdy we vlogu doda "rozmawiałem/gadałem" jak kiedyś pytał o działkę gdzieś na wyjeździe.
  • Odpowiedz