Wpis z mikrobloga

Cześć. Mam pytanie do Mireczków posiadających grunty, może ktoś już miał taki przypadek.

Posiadam działkę rolną z dostępem do jeziora. W ewidencji gruntów, w obrębie mojej działki, dosłownie nad jeziorem jest kreskowaną linią teren opisany jako Ls. W internecie czytałem, że należy to interpretować jako teren leśny i tak jest w praktyce robione (w sensie, że nic tam nie jest gospodarowane). Pytanie jednak brzmi - czy ja jestem właścicielem tego terenu? Czy ten kreskowany teren oznaczony Ls to teren taki, że nikt z obcych nie może mi na niego wejść (np. turysta)? Nie ukrywam, że jest to brzeg i można to wykorzystywać do łapania ryb dlatego pytam.

Legenda: czerwone=działka, niebieskie=jezioro, zielone=las

Z góry dziękuję za odpowiedź.
#nieruchomosci #prawo #grunt #budujzwykopem #dzialka
j.....6 - Cześć. Mam pytanie do Mireczków posiadających grunty, może ktoś już miał ta...

źródło: comment_1647942642G47yAhpFq4mvS4Q7QzA5XQ.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@jogurcik666: Mało tego, jak sobie zrobisz pomost na ryby to ten też nie jest twój jeśli nie dopełnisz wszystkich formalności (na zrobienie pomostu na stałe w gruncie musisz albo zgłosić (do pewnego rozmiaru) albo uzyskać zgodę zarządcy jeziora, prywatnego (jeśli ktoś dzierżawi) bądź państwowego, wyjątkiem są pomosty pływające zdaje się). I tak naprawdę jeśli są to wody PZW to jak sobie ktoś usiądzie to nawet za bardzo nie możesz go wyrzucić
  • Odpowiedz
@ciksters: a orientujesz się może, czy jak taka działka chociaż w małym procencie ma na swoim terenie Ls to przy budowie domu w danym fragmencie działki (wiadomo że >100m od jeziora) potrzebne są jakieś zgody od Leśnictwa na budowanie domu?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jogurcik666: ale to jest wypis z mpzp czy nie? Jeżeli tak, to na terenie ls nic nie wybudujesz, musi być działa typowo pod budowę (najczęściej oznaczenie m/mn) Jeżeli w twojej miejscowości nie ma mpzp to dopiero jak wystąpisz o warunki zabudowy dla konkretnej działki to będziesz miał pewność co możesz postawić, a co nie - bez tego to tylko wróżenie z fusów
  • Odpowiedz
@Xargo1: rozumiem, chodzi tylko o to czy na takiej działce wyodrębnienie działki budowlanej (z dala od linii brzegowej) nie będzie utrudnione przez to, że kawałeczek działki to Ls, czy lasy nie mogą np. utrudniać wystąpienia o warunek zabudowy/przekształcenie kawałka działki rolnej w budowlaną.
  • Odpowiedz
@Xargo1: nie, ale będzie w przyszłości coś planowane, bo sąsiad obok bedzie chcial sie budować i tym samym cos tam będzie się rozwijało i najpewniej w odległej przyszłości i ja coś będę budował. (Niedaleko jest jakby co pare domostw, trzeba było podciągnąć prąd i te sprawy)
  • Odpowiedz
  • 0
@jogurcik666 mylisz pojęcia - mpzp jest wydawane dla całej gminy i obejmuje wszystkie działki w jej obrębie. Masz wtedy mapę gminy z podziałem na różne rodzaje zabudowań - gospodarcze, mieszkalne, przemysł oraz na działki na której nic nie zbudujesz typy lasy i pola - od tego nie ma odstępstw. Zakładam więc, że nie masz mpzp i musisz występować o warunki zabudowy. A warunki to widzimisie urzędnika - jeden będzie kazał budowę rozpoczynać
  • Odpowiedz