Wpis z mikrobloga

@srgs: 10k woja bez sprzętu ciężkiego nie będzie miało żadnej zdolności bojowej. Dodatkowo, jeżeli ich rozdzielić na takim terytorium jak Ukraina to wyjdą oddziały po 500 osób albo i mniejsze. Ta misja nie ma żadnego sensu bojowego ani militarnego. Pamiętajmy że obecnie łącznie na Ukrainie napaża się jakieś 500 tyś żołnierzy.
@pilot1123: no wlasnie bedzie oslona nato, terytorium polski i baltow bedzie pod oslona nato, atak na terytorium uruchomi art. 5.
A misja stabilizacyjna to bedzie wkroczenie tej misji na teren UA i to na rzyczenie UA. jak rosja / bialorus zaatakuje to ma problem.

oczywiscie beda incydenty graniczne
@danob99: 10k to moze nie za duza misja, ale jesli to moze wystarczyc do kontroli zachodnie UA. Wystarczy na zastraszenie sil po bialoruskeij stronie. W koncu nasze f16 sa w stranie zmiesc juz teraz wszystkie bazy wosjkowe na bialorusi.

Jesli dojdzie do wkroczenia sil stabilizacyjnych to bedzie to pokazowa sily w wykonaniu tych sil
tylko tutaj to musi byc jeszcze pokaz sily panstw nato - czyli one blyskawicznie przestawiaja sily na
W skład misji pokojowej mieliby wchodzić żołnierze z co najmniej kilku państw, w tym również państw NATO. Zgodę na działanie takiej misji na terytorium Ukrainy musiałyby wydać władze w Kijowie.

Andrzej Duda uzależnia akceptację rządowego projektu od tego, czy zgodę na organizację takiej misji dadzą Amerykanie.


No jestem ciekaw co sie stanie jak na Ukraine wejda zolnierze NATO.
To jest gra pod wybory i betonowy elektorat.


@bylem_simpem: @danob99: Ja przepraszam, ale rozmawialiście ostatnio z elektoratem PISu? Bo ja trochę się nasłuchałem, ale najtwardszy jest raczej antyukraiński i antyuchodźczy. Przecież elektorat pisu skupia większość antyszczepów, anty lgbt, anty uchodźczego, czyli tą cześć polskiego społeczeństwa, która najchętniej łyka ruską propagandę. Oczywiście zaraz po konfiarzach.
@delvian myślę, że skończy się tak samo jak z migami, wielkie obietnice, a ostatecznie nikt się nie wysunie przed szereg żeby tak otwarcie się zaangażować, okaże się że było rozważane ale ktoś za wcześnie się wygadał i spalił cichą akcję

Może ONZ mogłaby utworzyć taki kontyngent, jako bezstronna organizacja, ale ONZ ma ważniejsze problemy jak to czy Rosja powinna być członkiem rady czy nie, umierający ludzie to potem,
Masz możliwość symetrycznej odpowiedzi na uderzenie jądrowe?


@bylem_simpem: oczywiście, NATO posiada arsenał atomowy więc o #!$%@? ci chodzi?

Putin się obsra? Ile ty masz lat? 12?


@bylem_simpem: mam tyle lat że rozumiem jak trzeba postępować z oprawcą który umie tylko straszyć, ty umiesz tylko schować głowe w piasek i wystawić dupe
Skoro NATO ma arsenał to niech NATO straszy, a nie, czekaj?


@bylem_simpem: styknie? Słyszałeś powiedzenie że pies szczeka wtedy gdy sie boi?

wymyśla akcje z dupy, które wszystkich członków sojuszu mogą wpieprzyć na minę.


akcja jest świetna bo to kolejna karta przetargowa, niech putin sie boi, on zejdzie z jakichś swoich żądań to my zapomnimy o tej akcji. Tak to działa, trzęsienie dupą bo putin coś zrobi jest dokładnie tym czego
Pobierz jozef-dzierzynski - > Skoro NATO ma arsenał to niech NATO straszy, a nie, czekaj?

...
źródło: comment_1648016988da9jyC7BtEx4yBh2bSxtJ1.jpg