Wpis z mikrobloga

Ktoś tutaj posiada Suzuki DR 650 RSE?
Słyszę z okolic silnika cichutkie cykanie, brzmi to jak zawory. Miałem tam zaglądać, ale znajomy znajomego znajomego (itd) też ma deerkę i u niego cyka tak samo, twierdzi że to normalne i jeździ tak bez problemu.
Ktoś się wypowie na ten temat?
Nie chciałbym bez powodu rozgrzebywać motocykla bo fajna pogoda :)
W planach jest regulacja luzów na zimę dopiero. A może to coś innego cyka? Łańcuszek?
#suzuki
#motocykle
i trochę też #mechanikasamochodowa
Losowe zdjęcie z neta
K.....y - Ktoś tutaj posiada Suzuki DR 650 RSE?
Słyszę z okolic silnika cichutkie cyk...

źródło: comment_1648074092N7RyHkzNuBKcsuC5VT2Pvk.jpg

Pobierz
  • 13
@Ketonowy: kolego ma ten silnik. Póki go nie naprawialiśmy to myślałem że każdy japoński motocykl jest dobry lub bardzo dobry, a na pewno przemyślany.
No więc ten silnik to porażka inżynieryjna.
Remont generalny przy przebiegu 65 tys km. Olej zaczyna rzłopać już znacznie wcześniej, musisz go kontrolować co 500 km. A jak dajesz mu wycisk to częściej w szczególności po przebiegu 50 tys km.
Absolutnie nie możesz dopuścić do tego aby
@Ketonowy: tam jest dosc prosty napinacx lancuszka rozrzadu. Wykrec i sprawdz, czy juz nie dochodzi do granicy.
Druga rzecz, to w dr jest lancuszek napedzajacy wałek balanserow. To #!$%@? tez brzeczy, a co gorsza pracuje obok jakiejs rurki (chyb z olejem) i potrafi ja przeciąć.
Mialem RS (paloną z kopa) ze 12 lat temu. Finalnie skrzynia biegow sie rozpadla
@Ketonowy: jak by ci przetarło rurkę od oleju to głowica traci smarowanie więc po 20 km byś stanoł. Zobacz czy ta rórka obok łańcuszka nie ma śladów rys od łańcuszka. My z kolegą zabezpieczyliśmy ją w ten sposób że nałożyliśmy na nią kawałek METALOWEGO kółka rozporowe go tam gdzie najbliżej był łańcuszek,kółek ma rozcięcie z boku więc rozchylasz go , obejmujesz nim rurkę i zaciskasz ale na tyle aby swobodnie się
@mpetrumnigrum: domyśliłem się o co ci chodzi, proste a skuteczne. Dziwna sprawa że zrobili to tak blisko siebie i nikt nie przewidział że w miarę nabierania luzu może dojść do obcierania. Niepodobne do japońców