Wpis z mikrobloga

No dobra cwaniaczki, fajnie że macie jakieś wbudowane przeglądarki plików na kiju. A teraz połączcie sie telefonem z PC przez usb, albo spróbujcie wskazać folder w innym programie. Powodzenia xD Mnie za każdym razem zajmuje to troche czasu


@Plp_: to na screenshootcie to główny katalog systemu, musisz wejść w /storage i dalej szukać pamięci wewnętrznej, u mnie to /storage/emulated/0

Nigdy nie rozumiałem tego mema. Zawsze jest ten sam schemat. Domyślny eksplorator
@fizzly: @PamParampaM: No właśnie, żeby to zawsze były "Pobrane", to by było nieźle. U mnie taki Firefox zapisuje do "Pobrane", ale już taki WykopMobilny czy 9GAG zapisuje do "Obrazy" albo "Pictures", a z kolei wbudowana Googlowa wyszukiwarka zapisuje do swojego własnego folderu aplikacji w "Android". Także mając 4 aplikacje, w których używam zapisywania, muszę śledzić przynajmniej 3 foldery i nie da się tego zmienić w żadnych ustawieniach.
@PamParampaM: chodzi oto, że android (nie wiem jak iphone), ale utworzył jakąś warstwę abstrakcji dla tradycyjnego systemu plików i nie wygląda to jak na komputerze. oczywiście nie jest to wyłącznie złe, bo przez to mając podłączone jakieś chmurowe zasoby (GDrive, Dropbox itd.) pliki mogą być ze sobą współdzielone, ale dla "tradycjonalistów" jest tutaj sporo bałaganu.
@DyG121: No cóż, może to być faktycznie dla wielu osób problem. Według mnie folder "Downloads" jest do przechowywania pobranych plików, "Pictures" to pliki widoczne w aplikacji "Galeria" (Chociaż często listuje też obrazy z innych lokalizacji). Wszystkie inne lokalizacje to inwencja twórców konkretnej aplikacji, tak samo jak zapisywanie plików w domyślnych lokalizacjach bez możliwości wyboru. Nie wiem czy developerzy mają jakieś wytyczne odnośnie zapisywania plików, może powinno być to bardziej ustandaryzowane. Mi
@Mescuda: Zwykły chrome czy firefox to jeszcze zapisują pliki w "Pobrane". Ale i ja się, #!$%@?, naszukałem PDFa, którego ściągnąłem przez Vivaldi :/
@Plp_: to co pokazałeś to partycja systemowa nie widoczna z poziomu transferu plików przez USB. Wystarczy wybrać pamięć wewnętrzną w total commander i widzisz to co trzeba