Wpis z mikrobloga

Byłem dzisiaj w bibliotece. Oprócz mnie w czytelni głównej było 41 osób, z czego jedynie 3 osoby w tym ja (7%) poprawnie zasłaniają usta i nos – kilka bezmyślnie trzyma maseczki pod nosem. W zeszłym tygodniu masek było więcej. Jak tylko głupi rząd coś powie, poczciwe równie stado owieczek posłucha. A tymczasem wirus nie zniknął, średnia liczba zakażeń z ostatnich dni to 7tyś a codziennie na covid umiera 90 osób - dla porównania - to więcej niż dziennie ginie cywili na ukrainie.

#koronawirus #bekazpodludzi #maski
Viado - Byłem dzisiaj w bibliotece. Oprócz mnie w czytelni głównej było 41 osób, z cz...

źródło: comment_1648629907uvhp3LUnC6j5VifOSU4g5v.jpg

Pobierz
  • 5
na covid umiera 90 osób (w jakim wieku?)


@Viado: czy to juz ten moment, ze musimy sie bac, czy trzeba poczekac do jesieni... Tak dla porownania podaj statystyki ile dziennie w Polsce umiera osob, to moze bedziemy mogli jakies wnioski z tego wyciagnac. Ponadto, czy te osoby, ktore umarly to z covidem i na raka, czy tylko wylacznie z powodu covida
@Viado: ilosc zgonow - polecam taki link
https://dane.gov.pl/pl/dataset/1953,liczba-zgonow-w-rejestrze-stanu-cywilnego-dane-miesieczne/resource/37454/table?page=1&per_page=20&q=&sort=

tak patrzac srednio na oko, to w tygodniu w Polsce mamy okolo 9.000 zgonow i podzielic to na 7, to daje nam 1285 zgonow dziennie (oczywiscie proponuje zapoznac sie dokladnie z liczbami, tutaj tylko estymacja).
Nie mowiac o ich przyczynach. Zatem porownaj sobie 80 zgonow na/z covidem do 1200. Moze ta wiadomosc cie troche ostudzi i przestaniesz sie bac