Wpis z mikrobloga

#linux #manjaro #kde
Hej, wróciłem do Linuxa(Manjaro KDE) i bawię się ustawieniami by ogarnąć konsolę i inne podstawowe rzeczy.

Kiedyś gdzieś widziałem u Youtubera fajny setup, miał obrazek jako tło w konsoli, ale miał też jakiś cień na literkach by nie zlewały się z obrazkiem, próbuję wygooglować nazwy po angielsku, ale nie mogę znaleźć, może znacie konsolę która ma duże możliwości konfigurowania wyglądu(szczególnie cień literek by obrazek z tła się nie zlewał z tekstem)?
Dzięki:)
Pobierz RabarbarDwurolexowy - #linux #manjaro #kde 
Hej, wróciłem do Linuxa(Manjaro KDE) i b...
źródło: comment_1648650987RtiGZckKRfjbadw0Ex05Ql.jpg
  • 11
@bruuh: o panie, myślałem że będzie ładny, łatwy GUI, a tu w pliku jest wszystko, ale nawet lepiej, bo się uczę, już ogarnąłem jak zmienić tło, ale nie mogę jeszcze znaleźć opcji która jest odpowiedzialna za "bordery naokoło literek"(pewnie nie kojarzysz jak się to może po angielsku nazywać?), dzięki za podpowiedź z tym Kitty, fajnie się grzebie:)
cat ~/.config/kitty/kitty.conf| grep -n "extra border around the font"


@bruuh: dzięki, to chybna jest tylko pod wersje z macosem, bo zmienia wartość we wpisie:
macosthickenfont 0

Znalazłem
background_tint 0.5
Robi taką półprzezroczystą warstwę, nie pod literkami, ale na całości, wiąż to najlepsza opcja z wszystkich przetestowanych konsol, bo jest czytelnie