Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 110
Gdyby ktoś zastanawiał się jaka marka motoryzacyjna jest najpopularniejsza w #kenia to szybko odpowiadam. Toyota - w sumie zero zaskoczenia.

Najciekawszy model jakim jechałem, to Toyota Voxy. Nie udało mi się zrobić fotki wtedy więc można wygooglować.

Na foto flota samochodów jakiej używa moja firma.

#samochody #motoryzacja #podroze #pracbaza #keniajarezza
Pobierz
źródło: comment_1648892648T9Ev1d6aIEoMEXh9mUZ1qY.jpg
  • 49
@vostok: no tu akurat kawałek, może raczej powinna być flotylla, generalnie jest ich kilka tuzinów, trzymając się nomenklatury lokalnej

@krystynalaga: nie wiedzałem, dzięki

@kejrol: z rozmów z lokalsami wygląda, że to jednak legendarna niezawodność. Z drugiej strony na campie jest warsztat certyfikowany przez Toyotę ale to raczej ze względu na gwarancję i fakt, że najbliższy warsztat jest kilka godzin jazdy z tego miejsca. Korzysta z niego również lokalna ludność
czy to faktycznie taka legendarna niezawodność ?


@kejrol: I tak i nie. Jak masz szybkę na korbkę, to silniczek się nie popsuje.
Z tego co słyszałem silniki jakie sprzedają w Afryce nie spełniają żadnych cywilizowanych norm emisji i do Europy nikt by ich nie wpuścił. No więc będąc "starym dobrym dieslem" są rzeczywiście nie do zarżnięcia. Do tego dwa sztywne mosty i gotowe trwałe auto.
@WujekMagdon: japończycy? Cały świat im sprzedaje używki. Sam starą corollę sprzedawałem handlarzowi, który był nawet jakby dumny? - że je wysyła do Afryki. Oczywiście w PL to stan do złomowania, bo przy nieostrożnym wsiadaniu można było butami wykopać podłogę ;)
@jarezz: heh, nie wiem po co ludzie jeżdżą do takich zacofanych krajów typu Afryka czy Ameryka Południowa, Tajlandia itd.. Co tam można przeżyć? Syf, brud, dziadostwo, same złe rzeczy. Jak taka podróż wzbogaca? Raczej umniejsza wartość. Polak powinien siedzieć w Polsce, a nie szlajać się po świecie, a jak już to trzeba jeździć do porządnych krajów.
@jarezz: jak wygląda zarobkowo taka delegacja? Ile masz lat doświadczenia w zawodzie? Robię wlasnie podyplomówkę z BHP po licencjacie, jakieś porady? ( ͡° ͜ʖ ͡°) typu kursy, które warto zrobić czy gałąź BHP, w której najlepiej się rozwijać