Wpis z mikrobloga

Siemanko, zaczynam od dziś kuracje minoxem na porost brody, stosowałem już ten specyfik jakiś czas temu z efektami, ale przestałem nie wiedziec czemu. Po minoxie, zawsze swędziała mnie skora na brodzie i była zaczerwieniona ale po chwili przestawało, mam pytanie bo to mnie nurtuje a nie mogłem nigdzie znalezc odpowiedzi mianowicie, czy uzywanie minoxidila na porost brody, wpływa na wypadanie włosow na głowie, brwiach gdziekolwiek? Uzywałem jak napisałem ale nie był to dlugi okres czasu półtora miesiaca, teraz musialbym no sporo go używać zeby byly zamierzone efekty na brodzie stąd pytanie o włosy na głowie
#minoxidil
  • 2
  • Odpowiedz
@quanovan: spora szansa, ze wypadną, ale odrosną. Minoxidil stosowany miejscowo na brodę i tak przenika do krwi i oddziałuje na cały organizm, w tym na głowę. Rozszerza naczynia krwionośnie powodując, że do mieszków włosowych napływa więcej krwi, a co za tym idzie mają więcej składników odżywczych i po prostu wchodzą w anagen. Mówiąc inaczej: stare włosy, które już nie rosną, są wypychane przez młode włosy, które się obudziły poprzez stosowanie minoxidilu,
  • Odpowiedz