Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody Mirki, potrzebuje autka w kwocie 15-25 tys. zł
Wymaga bezawaryjności, skrzynia najlepiej 5-6 biegów, klima i jakaś mała benzynka.
Co sądzicie o Toyota Auris 1.33 ?

Jazda głównie po mieście po zakupy, czasami trasa 40km
Głównie założenie to brak problemów i niskie koszty eksploatacji, dodam że jeżdze mało.
Jako że autko raczej dla dziadków, to myślę że da rade wyrwać coś od 1szego właściciela w dobrym stanie?
  • 14
  • Odpowiedz
@r3solver: Auris nie jest zły ale ten silnik jest za mały do tej budy, jeśli znajdziesz coś z 1.5 będzie ok.
Jeśli jednak parkujesz pod chmurką i chcesz coś taniego weź coś, co mało gnije. Może francuz?
Clio lub Megane
  • Odpowiedz
@Zrobiony_bobr: Wiem jak jeżdzą małe wolnossaki. Jeżdzę głównie po miescie na zakupy i szkoda mi kasy na coś lepszego, to dla mnie po prostu narzędzie do przemieszczania się.
Pracuje zdalnie, więc jeżdze naprawdę za mało, by inwestować jakieś kwoty większe w auto
  • Odpowiedz
@r3solver: ale wiesz, że spalanie jednostki z turbo może być niższe niż wolnossaka? No chyba, że nie przeszkadza Ci to, że nawet śmieciarki i skutery będą Cię wyprzedzać? Spalanie takich samochodów fajnie wygląda tylko na papierze, a w prawdziwej jeździe jest nierealnie do osiągnięcia
  • Odpowiedz
@Zrobiony_bobr: Wolnossak 1.0 pali mi 4,5l, poprzedni 1.1 7l po mieście. Więc da się mało spalić wolnossakiem @r3solver: Dość nietypowo polecę, ale Suzuki Celerio w tym budżecie powinno być dość świeże. Auto z zewnątrz malutkie (360 cm długości, 160cm szerokości, 154cm wysokości), ale w środku 4 (rejestrowane na 5, ale 3 osoby z tyłu to już ciasno) dorosłe osoby bez problemu się mieszczą (mam 182cm, spokojnie sam za sobą się
  • Odpowiedz
@r3solver:
Polecam Aurisa, mamy w rodzinie od nowości 1.4 diesla, 90KM. Trochę muł, ale za ekonomię, zero napraw od nowości - sam zastanawiałem się żeby kupić, ale dołożyłem i kupiłem nowsze auto. Tak samo myślę, że 1.33 demonem prędkości nie będzie, ale wg. Twojego opisu nic innego nie potrzebujesz. Poszukaj krajowego egzemplarza najlepiej.
  • Odpowiedz