Wpis z mikrobloga

- jest w #!$%@? bańka
- nie ma kredytu, nie ma zdolności
- zero płynności na rynku nikt nie kupuje



Jedyne czego mnie nauczył rynek nieruchomości i ta cała wyimaginowana bańka brzmi:
Widzisz fajne mieszkanie i masz hajs lub zdolność? KUPUJ. Nie czekaj aż spadnie, nie negocjuj, nie kalkuluj, KUPUJ.
#nieruchomosci
  • 40
@Iluzyt: tak tak, tylko mi już uciekło sprzed nosa co najmniej 5 mieszkań takich, że już takich nie kupię, bo po prostu były jedyne w swoim rodzaju. jak masz inwestycję na 100 mieszkań to w takiej inwestycji mieszkań-perełek wartych każdej kasy masz na ogół 1-5 szt. jak się sprzedadzą to się sprzedadzą, może odkupisz za 20 lat a może Ci życia nie starczy ¯\_(ツ)_/¯
@studentskyyy: zupełnie nie o tym piszę. piszę o mieszkaniach po 12,5k za metr w mieście gdzie średnia cena mieszkania jest ok 8k za metr - czyli kategoria premium, top 3% rynku
@Prima_aprilis: poczytaj moje posty, zawsze byłem spadkowiczem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@haha123: tak, trochę za długo mi zajęło skumanie, że czekanie na spadki w tym segmencie jest samobójem (zwłaszcza na rynku łdz gdzie takich
@affairz: nie wiem czy patrzenie na nieruchomosci ekskluzywne ma jakis sens - tam sie dluzej szuka klienta, rynek specyficzny. Ktokolwiek #!$%@? tam kase to albo nienormalny, albo ma tam mega biznes i inwestycja na 20 lat - trzeba by bylo znac klienta. To, ze jednen apartament sie sprzedal to statystycznie nic nie mowi...
@affairz: W sumie nic to w Twojej sytuacji nie zmieni, bo mieszkanie nie jest już na sprzedaż, ale nie bierzesz pod uwagę tego, że może ktoś po prostu zrezygnował ze sprzedaży?

Obserwowałem kilka mieszkań premium, gdy chciałem kupić mieszkanie pod najem krótkoterminowy. Część z nich pojawiła się w czasie covidu, później przed sezonem zniknęła i teraz znowu są na sprzedaż. Mieszkania po 13-15k we Wrocławiu.
@systemluster: nie, tu akurat byłem już na etapie kontaktu ze sprzedającym na smsy (po oględzinach i złożeniu oferty z negocjacją ceny ok 10% XD) i najpierw ogłoszenie zniknęło a potem mi odpisał że nima już mieszkania jak smsem podpytałem
(mieszkanie notabene postowałem wcześniej)
@affairz: ale ze w Lodzi? Serio? xD kto to kupuje... Chyba ktos sie nasluchal Midela. Kiedys Lodz to bylo swietnie rozwiniete miasto slynace z wlokiennictwa - jakby odnowili temat to moze i by cos tego bylo. Ale mam znajomych co tam mieszkali i mowili, ze beznadziejnie sie tam mieszka... Wiec ciezko mi sobie wyobrazic, ze jakis milioner chce sobie mieszkac wsrod tych meneli. Ten sam problem co w Katowicach w sumie
@affairz: Skoro było 5, to będzie też i szóste. Ale fakt, co z tego, że wisi na ogłoszeniach masa chłamu, jak fajne lokale rozchodzą się szybko/stosunkowo szybko. A kupując dla siebie raczej wolałbyś mieć coś fajnego
@affairz:

mieszkanie w San Menelinos (łdz) z top 1% górnego progu cenowego poszło w mniej niż jeden miesiąc (wystawione we wrześniu 2021 identyczne mieszkanie w cenie niższej o 2k/metr i z lepszym rozkładem sprzedawało się trzy miesiące!)


Imo to właśnie znaczy, że bańka się rozkręca. Spadkowicze za wcześnie zaczęli odliczać, wieszczyli pęknięcie bańki, kiedy ona dopiero podpuchała. Teraz jeszcze szalony run, wzrosty z tygodnia na tydzień, i już będzie można dołączyć
mój wniosek i tak jest jeden. jak ktoś chce, żeby mieszkanie miało po prostu 4 pokoje i było w dzielnicy X, ale co będzie miał za oknem, na którym będzie piętrze i czy będzie parkował w hali czy pod chmurką, jak duży będzie blok, jaka będzie infrastruktura to już obojętnie to jasne, że czekamy. ale jak ktoś szuka czegoś pod bardzo sprecyzowane oczekiwania to trzeba brać jak się pojawi (np. m.in. ja
@affairz:

mój wniosek i tak jest jeden. jak ktoś chce, żeby mieszkanie miało po prostu 4 pokoje i było w dzielnicy X, ale co będzie miał za oknem, na którym będzie piętrze i czy będzie parkował w hali czy pod chmurką, jak duży będzie blok, jaka będzie infrastruktura to już obojętnie to jasne, że czekamy. ale jak ktoś szuka czegoś pod bardzo sprecyzowane oczekiwania to trzeba brać jak się pojawi (np.