Wpis z mikrobloga

Taka rozkminka, zauważyłem że są miasta które są podzielone przez rzekę przez nie przepływającą na "lepszą" i "gorszą" strone, najbardziej w oczy rzuciło mi się to w #warszawa i #torun jak jezdzilem po Polsce. W sumie może jeszcze #szczecin. Czy znacie jakieś inne miasta gdzie jest to wyraźnie zauważalne?

#polska #rozkminy #geografia
  • 36
  • Odpowiedz
@DJ_QBC: Chyba każde takie, to raczej naturalne zjawisko. Przeszkody terenowe utrudniają komunikację co ma wpływ na ceny nieruchomości co ma wpływ na to jacy ludzie je wybierają co znowu ma wpływ na ceny i wszystko się samonapędza.
  • Odpowiedz
@dran2: niby tak, ale Kraków też jest podzielony przez rzekę a nie powiedziałbym że któraś strona jest wyraźnie istotniejsza / lepsza.
  • Odpowiedz
@DJ_QBC: Bielsko-Biala
Mam wrażenie że po stronie Białej kompletnie nic się nie dzieje i nic tam nie ma, nawet deptak umarł. Gdyby nie urząd miasta i ratusz to nikt by się tam z Bielska nie zapuszczał XD
  • Odpowiedz
@mister_pink w porządku, ale nie musisz rzucać od razu kijami w dupie bo kogoś nie śmieszy coś co ciebie śmieszy, zwłaszcza że sam musisz przyznać, że jest to bardzo banalny humor.
  • Odpowiedz