Wpis z mikrobloga

Mam takie wrażenie, że Korwin w dniu inwazji, spotkał się z potężnym dysonansem poznawczym i od tego momentu, próbuje jakoś usprawiedliwić w swojej głowie to, że JE(bany) Władimir Putin zamiast bycia obrońcom europejskich wartości, stał się zwykłym zbrodniarzem.
  • Odpowiedz
@Walther00: Damage control. Korwin będzię szedł w zaparte, wrzucał kolejne swoje coraz bardziej odklejone twity, a Konfederacja go za jakis czas wyrzuci. Może za miesiąc, a może i nawet ssybciej. Powiedzą, sorry to nie prawdziwa konfederwcja była, ale teraz już nie ma Korwina i jest cacy. Zresztą o co chodzi, my go wyrzucilismy. A Korwin będzię wrzucał jeszcze bardziej odjechane twity.
  • Odpowiedz
Korwin ma takie coś, że on zawsze musi mieć poglądy inne niż mainstream.


@dulek: Zauważyłem to dopiero jak udało mu się "trafić" z Wyspą Węży. Nie dotarł do tego, że oni żyją przy pomocy logicznych przesłanek tylko zaczął gadać na odwrót niż wszyscy
  • Odpowiedz
Korwin ma takie coś, że on zawsze musi mieć poglądy inne niż mainstream.


@dulek: wcale nie żartując, to się nazywa logiczne, i sceptyczne zarazem, podejście do osaczających nas wiadomości. Poglądy mainstreamu wielokrotnie okazywały się ordynarnymi fejkami bądź manipulacjami - i nie ma nic zdrożnego w tym, że szuka się sposobu ich potwierdzenia lub negacji.
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: kontrarianizm bywa sensowny jak się na czymś znasz albo masz chociaż dostatecznie dużo czasu i chęci żeby dokładnie się przyjrzeć danej informacji i ją przeanalizować. A nie jak jesteś celebrytą/komcionautą, który musi się wypowiedzieć na absolutnie każdy gorący akurat temat i zawsze mieć jakiś hot take „lepszy” niż wszyscy inni po przyjrzeniu się sprawie po godzince krytycznego myślenia między tweetem o tym, jak działa medialna propaganda a drugim o historii
  • Odpowiedz
kontrarianizm bywa sensowny jak się na czymś znasz albo masz chociaż dostatecznie dużo czasu i chęci żeby dokładnie się przyjrzeć danej informacji i ją przeanalizować.


@Crocetto: lub jak masz własne doświadczenia/stereotypy, co pozwala cię w mig stwierdzić, że coś z daną wiadomością może być nie tak. Nie, że na pewno jest, ale właśnie może być. Ktoś, kto przeżył w PRLu wystarczająco dużo lat, ma standardowo uczulenie na propagandę, niezależnie z której
  • Odpowiedz
Zwłaszcza wypisywanie, że "na 99,9% ciała na ulicy to nie są pomordowani przez Rosjan mieszkańcy Buczy" jest "logiczne i sceptyczne" w xuj. Tfu.


@Andreth: brzmi to okropnie, wiem. Na 99%, według mnie, zrobili to Rosjanie, bo nie takie rzeczy w swojej historii czerwonoarmiści robili. Ale nie dam sobie za to ręki uciąć.
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: Z każdą informacją może być coś nie tak, jak ktoś podważa praktycznie każdą na każdy głośny temat i wydaje mu się, że zawsze ma coś przełomowego do wniesienia w dyskurs, to raczej to nie jest żadna umiejętność, tylko mentalny odruch.

Już #!$%@?ąc od tego, że domniemanie że cały świat i wszyscy dziennikarze biorą udział w false flag to strategia przyjmowana na ogół tylko przez ludzi bardzo mocno zainwestowanych w
  • Odpowiedz
Już #!$%@?ąc od tego, że domniemanie że cały świat i wszyscy dziennikarze biorą udział w false flag


@Crocetto: jaki cały świat? Jacy wszyscy dziennikarze? Nie wiem czy zauważyłeś, ale właśnie zaczynasz uprawiać propagandę i tworzyć fejki... Od tego się zaczyna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz