Wpis z mikrobloga

O #!$%@? nie wierzę, dzisiaj 4 kwietnia zniesiono obowiązek rezerwacji online na składanie wniosku o paszport, w tym celu udałem się do urzędu godzinkę przed otwarciem, by sobie na spokojnie wstać w kolejce i złożyć ten zasrany wniosek. Po przybyciu na miejsce zobaczyłem spory tłum ludzi (100-200 osób) oraz Panią urzędniczkę na czele z policjantami przy wejściu, cała akcja wyglądała jak głuchy telefon, najpierw utworzoną przez jakiegoś anonka listę przyjęli urzędnicy i na jej podstawie wydawali bileciki z biletomatu, następnie ogłoszono że żadne listy nie są ważne, w międzyczasie kontynuując wywoływanie poszczególnych osób z tejże listy. Skończyło się tym że o godzinie 12:30 Pan policjant donośnym głosem powiedział że więcej osób nie przyjmują i #!$%@? do jutra. Jak się ostatecznie okazało, o godzinie 14 pula wydanych biletów została wyczerpana i ludzi już bezproblemowo wpuszczano na wizytę, po odstaniu kilka minutowej kolejki do biletomatu dostałem zasrany numer i ostatecznie złożyłem wszystkie niezbędne papiery, F wszystkim tym osobom, którzy stojąc dzisiaj od 8 nic nie dostali, i tym wszystkim, którzy w czasie pandemii musieli się męczyć z rezerwacją online #paszport #poznan #urzad ##!$%@? #paszporty
  • 7
tym wszystkim, którzy w czasie pandemii musieli się męczyć z rezerwacją online

@Pomidor536: ta opcja akurat była super (dopóki w lutym tego roku ludziom nie #!$%@?ło i zaczęli chodzić jak szaleni). Rezerwujesz, przychodzisz na godzinę, w 5 minut cyk pyk załatwione
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dla potomnych polecam Łomżę. W zeszłym roku mieli otwarte w dzień po Bożym Ciele, byliśmy jedynymi chętnymi :) w Poznaniu wprost nam powiedzieli ze przez kolejne 3 miesiące nie ma szans.
@Limonene: no ta opcja jest jedną z przyczyn, dlaczego tak dużo chętnych jest teraz, jak przed covidem obsługiwano 30tyś osób rocznie np w Krakowskim oddziale, to po wprowadzeniu rezerwacji było to tylko 9tyś osób. Latem też chciałem zrobić paszport i właśnie te rezerwacje mnie zniechęciły, bo już w sierpniu nie dało się normalnie znaleźć terminu
@Pomidor536: ja sobie bardzo chwalę, w zeszłym roku wyrabiałam paszport i umówiłam się z dnia na dzień, przyszłam na umówioną godzinę i byłam obsłużona. Było mnóstwo wolnych terminów. Tak jak w innych urzędach, zero stania w kolejkach, czekania czy będzie numerek itd. Myślę, że spadek obsługiwanych osób nie do końca był spowodowany systemem rezerwacji, a po prostu tym, że podczas pandemii wielu ludzi rezygnowało z podróży, bo nie były możliwe, ludzie