Wpis z mikrobloga

fajnie się gra Włochami w tą europkę, 300h za pasem mam a dopiero drugi raz dojdę do 1820 roku. Za pierwszym razem byli to Mamelucy i byłem Egiptem jak i w końcu republiką Arabską tym razem z republiki Florynckiej zrobiłem Cesarstwo Włoskie
( ͡° ͜ʖ ͡°) rok 1766 53k złota w skarbcu, inflacja 0% i przychód miesięczny 640sztuk złota, sojusz z Francją, Polską i Rosją a Austria posiada tylko trzy prowincje. Może spróbuje następna gierke na hardzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#eu4 #europauniversalis4 #strategie
Pobierz odwrocone_ytrewq - fajnie się gra Włochami w tą europkę, 300h za pasem mam a dopiero ...
źródło: comment_1649211478tl7JOOxl9kydU5XUCMxzZm.jpg
  • 5
@odwrocone_ytrewq mam save gdzie z saluzzo zrobiłem dość szybko sardinie piedmont i w zasadzie brakuje mi już tylko Rzymu do sformowania Włoch. Może wrócę do niego ( ͡ ͜ʖ ͡)
@odwrocone_ytrewq: Grałem włochami pod devowanie. W sensie najpierw jak najszybciej podbić całe włochy ale ani prowincji więcej a potem tylko devujesz do 1820 i ewentualnie jak ci sie nudzi robisz jakieś wojny o wasalizowanie sąsiadów czy nawracanie na jedną wiarę cokolwiek, ale nie podbijasz więcej ziemi.
W moim przypadku było tak że calutkie włochy podbiłem około 1550 potem tylko klikałem przyciski devowania.

W efekcie na koniec gry każda prowincja we Włoszech