Wpis z mikrobloga

@Norskee:
Dopóki router się nie #!$%@?ł często miałem wyniki z górką na różnych stronach do testowania, ale nie aż tak.
Teraz sprawdziłem na stronie dostawcy i wycofali moje łącze z oferty. Pojawiły się pakiety symetryczne od 400Mb/s do 1000Mb/s, trochę droższe. I zmienili jeszcze jedną rzecz: gwarancja ceny na okres 12 miesięcy.
A kiedy ja zamawiałem usługę, to było:gwarancja ceny^.
^A mi po dwóch latach umowa zmieniła się
Richtig_Piwosz - @Norskee: 
Dopóki router się nie #!$%@?ł często miałem wyniki z gór...

źródło: comment_1649223526IsaX0i5cfXhIsv9z6oelgK.jpg

Pobierz
@emitar:
Pierwszy screen to test pomiędzy mną a serwerem mojego operatora (oba w Katowicach).
Drugi screen to test pomiędzy mną a jakimś losowym w Będzinie.
Poniższy screen, to test zrobiony przed chwilą na komórce do serwera Orange Wrocław.
Wynik jest lepszy niż wcześniej miałem po kablu :)

@Devcio:
Podejrzewam, że takich jak ja, ze starą usługą jest bardzo niewielu i nie opłaca im się dla kilku osób jej utrzymywać, więc
Richtig_Piwosz - @emitar: 
Pierwszy screen to test pomiędzy mną a serwerem mojego op...

źródło: comment_1649232685Q6u7YlA0S6kkJtsjMh397p.jpg

Pobierz
@Richtig_Piwosz: ze speedtestem jest taki problem ze musieliby filtrowac polaczenia do wielu serwerow, lub robic sobie co jakis czas liste serwerow testowych, bo to nie speedtest.net udostepnia serwery, a prawie kazdy chetny z szybkim laczem na swiat :P pozatym szkoda czasu i zasobow na takie #!$%@?, plus jest wiecej sposobow na sprawdzenie predkosci niz speedtest :P
np yt tez sie sprawdza jako tester lacz, moze nie tak wygodny jak testery webowe
@Devcio:
Za czasów amatorskich sieci (tzw. osiedlówek) łącza testowaliśmy na serwerach ftp, które udostępniały obrazy iso różnych dystrybucji linuksa. I to dopiero dawało miarodajny wynik jak się ściągało kilka gb.
@emitar:
Bardzo proszę, jest i Skynet. S6 i S9 to komórki. Fujitsu to stacjonarny a T460s to laptop. Oba ostatnie po kablu.
Mam nadzieję, że grafika będzie czytelna. To mój szczyt umiejętności graficznych - paint.
Richtig_Piwosz - @Devcio: 
Za czasów amatorskich sieci (tzw. osiedlówek) łącza testo...

źródło: comment_1649255377VL5fgEVV902pXcJ9zw0U4T.jpg

Pobierz
@Devcio:
Raczej #!$%@?łej. Taka padlina, że ić pan w uj.
Do poniedziałku miałem Huawei HG8546M ale położył kości. Teraz mam Huawei HS8546V5.

Kiedy musiałem się przesiąść z Linksysa WRT54GL z Tomato 1.27 vpn poczułem się jakbym się cofnął o 15 lat.
Już pomijam takie bajery jak statystyki w czasie rzeczywistym czy wol albo manipulowanie z siłą sygnału anten.
Wifi z mojego Linksysa łapałem jakieś 100m od routera, w sąsiednim bloku ~8