Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bartolomis: Tezy bez pokrycia? Badania naukowe. Poza tym gdzie twoje kontrgumenty na całą resztę zarzutów? 2 godziny i nadal nic?
  • Odpowiedz
@bartolomis: nie jestem fanem, wyzwisk jakie zastosował @Ogniwo_Paliwowe, ale długo się zastanawiałem co Ci odpisać. Dyskusja toczy się na temat zbyt dużych domniemanych kompetencji kościoła w sprawach, w których nie powinien się wypowiadać, a próbujesz mnie sprowadzić do jakiejś dyskusji o skutkach ubocznych szczepionek pomimo cytowania lekarki neurobiolożki, do której wystosowane zostało pismo z polskiego towarzystwa wakcynologii: https://bip.brpo.gov.pl/pliki/12585351420.pdf za bzdurne wypowiedzi. Aby udowodnić(tak mi się wydaję) że kościół bardzo poprawnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GodejMiTeresa: Nie ma _sola scriptura_ u katolików w odróżnieniu od protestantów, ale przecież to jasne że z Bibili chrześcijaństwo głównie czerpie, bo niby skąd?

Poza tym to ciekawe, bo z tego co wiem to właśnie w różnych kościołach protestanckich masz kobiety jako biskupów, małżeństwa kościelne homoseksualne itd. a nie u katolikow ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bartolomis:

To nie Kościół jest przeciwny:


Kisnę xD na wszystkie argumenty podane wyżej odpowiedziałeś na jeden, opierając się o zdanie zdyskredytowanej profesor xDDDDD

Potężny p0lak kat0lik xD
  • Odpowiedz
@R187: tej wiedzy i „mądrości” jakie spowiednik przekazuje penitentowi głównie czerpie z ponad 2000 lat doświadczenia z wiernymi. Już od czasów apostołów wierni przychodzili po rady do księży w kwestiach moralnych, rodziny, etc i jak lekarz nie musza przechorował grypy żeby wiedzieć jakie są objawy i jak leczyć tylko doświadczenie
  • Odpowiedz
Na seminarium duchownym jest jedna godzina wykładów z psychologii, jedna godzina ćwiczeń. Ale to tylko na pierwszym roku. Te zajęcia oczywiście prowadzi ksiądz. Na drugim roku już tylko jedna godzina wykładów. Generalnie alumni nie uczą się słuchać ludzi, tylko uczą się interpretować biblię. A potem mówią "wszyscy jesteśmy winni"
  • Odpowiedz
@bartolomis: Kurczę smutno mi się ciebie zrobiło. Słuchasz zdyskredytowanych naukowców, zapewne leczy cię Zięba i chodzisz do kościoła. Żyjesz w nierealnym świecie, ty naprawdę żyjesz w symulacji xD
  • Odpowiedz
"wszyscy jesteśmy winni"


@cziko: to mówi ulubieniec lewaków Franciszek
@zwk-: jeżeli szczere to doceniam próbę empatyzowania, ale nie martw się, nie słucham zdyskredytowanych nauukowców, mam z pracy wypasiony pakiet medyczny a chodzenie do kościoła to prywatna sprawa
@Krol_Szkarlatu: wybacz, przeoczyłem cię
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
pokaż te badania, że szczepionki są całkowicie bezpieczne


@bartolomis: Atak na chochoła, nikt tak nie mówi, nie ma w 100% bezpiecznych szczepionek, nawet szczepionki na polio maja poważne skutki uboczne, ale i tak mniej dzieci umiera niż jakby nie były szczepione. Moim argument nie było nigdy, że ta szczepionka ma zero skutków ubocznych. Ale ogranicza ona nowotwory a wiec ratuje ludzi a dałem przykład, że biskup katolicki się sprzeciwia jej podawaniu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GodejMiTeresa: Przecież to są dowody anegdotyczne bez uzywania żadnej metodologii naukowej i przez to podatne na błędy poznawcze wiec wnioski można z tego wyciągnąć zupełnie nieprawidłowe, poza tym to w ogóle nie ma sensu bo to jest tak jakby naukowiec robił badania mając z góry ustawione jaki ma być wynik ekperymentu bo mu to ktoś w sposób nadprzyrodzony objawił xD
  • Odpowiedz
@R187: chyba se robisz jaja twierdząc, ze nie ma metodologii badania tekstów biblijnych. Biblia została przyjęta jako baza pod budowanie wiary. Wokół niej wyrosło szereg dyscyplin naukowych powiązanych z kościołem, nauczaniem, wiarą i historią. I to są wszystko dyscypliny z naukowa metodologia. To, że poddajesz w wątpliwość prawdziwość zapisów biblijnych, nie przeczy temu ze istnieje naukowe podejście do samego tekstu i wiary.
  • Odpowiedz