Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do mirków i mirabelek, którzy posiadają telefon Samsung Galaxy A52s (ewentualnie też A52).

Właśnie dzisiaj go odebrałem i czy tylko mi się wydaje, że wyświetlacz ma matowe kolory?

Do tej pory używałem Galaxy S7, którego mam od 2018 roku. W S7 w opcjach mogłem sobie ustawić Tryb Ekranu na "Kino AMOLED", co zajebiście podbijało kontrast i sprawiało, że kolory były naprawdę mocno intensywne i żywe, nawet gdy jasność ekranu była ustawiona tylko na 50% i był włączony tryb oszczędzania baterii.

Teraz mam na biurku obok siebie obydwa telefony i jak porównuje wyświetlacze, to moim zdaniem mój dotychczasowy S7 bije na głowę A52s, jeśli chodzi o barwy i intensywność kolorów. W A52s kolory są takie jakby matowe i mało intensywne.

Trochę zacząłem teraz kombinować z jasnością ekranu w A52s i zauważyłem, że jasność muszę podbić do jakiś 80% a tryb ekranu ustawić na "Żywy", żeby kolory były tak samo wyraziste, jak w S7, który jasność ma ustawioną na zaledwie 50% i tryb ekranu jest ustawiony na "Kino AMOLED". Czyli efekt jest niby ten sam, ale jak w S7 ustawie jasność na 80%, to wtedy jest jeszcze lepiej.

W S7 oprócz trybu "Kino AMOLED" są jeszcze "Zdjęcie AMOLED" oraz "Podstawowy" i na tych dwóch ostatnich kolory wyglądają akurat gorzej niż w A52s, jednak tryb "Kino AMOLED" sprawia, że kolory są dużo lepsze w S7 i zastanawiam się, czemu nie można tak podbić kolorów w A52s?

Nie wiem czy to wina telefonu czy oprogramowania, ale jestem trochę zawiedziony tym wyświetlaczem. A52s jako całość bardzo mi się podoba, jednak irytują mnie te kolory i w sumie przez to jestem aktualnie nastawiony na zwrot telefonu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dodam, że mam już zaktualizowany system do najnowszej wersji, a zresetowanie do fabrycznych ustawień nic nie dało. Nawet po zrestartowaniu do ustawień fabrycznych nie cofnęło mi wersji androida do poprzedniej. xd

Miał ktoś z Was podobny problem? Lub możecie porównać kolory w A52s z swoim poprzednim telefonem? Zwłaszcza, jeżeli ktoś miał z serii Galaxy S od 7 do 10?

I w sumie jeszcze druga rzecz:
Zauważyłem, że taka wyrazistość kolorów w S7 wpływa na to, że ekran jest bardziej jasny. Czyli to oznacza, że bardziej zużywa się bateria?
Więc skoro w A52s gdy mam jasność ustawioną na 80% i tryb ekranu "Żywy", a w S7 jasność na 50% i "Kino AMOLED", i kolory i jasność na obydwu urządzeniach są wtedy prawie takie same, to chyba zużycie baterii ekranu powinno być teoretycznie podobne (oczywiście w przeliczeniu na cal, bo telefony nie mają takiego samego ekranu, więc wiadome jest, że A52s będzie mimo wszystko zużywać więcej energii, bo ma większy ekran). Czyli nie powinienem się martwić, bo zużycie energii na cal wyświetlacza jest takie samo?

#samsung #telefony #smartfon #a52 #a52s #android #serwisgsm #s7
maciorqa - Mam pytanie do mirków i mirabelek, którzy posiadają telefon Samsung Galaxy...

źródło: comment_1649256761sxlHqm3GnjIJXtl633v52c.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
Dobra Panowie, właśnie wróciłem z Media Expert w moim mieście. Byłem tam z moim nowym A52s i zacząłem porównywać wyświetlacz z telefonami, które były tam na wystawie. Tak się akurat złożyło, że włączone były dwa Samsungi: Galaxy S20 FE oraz Galaxy S21 FE.

Żeby mieć pewność, że test będzie miarodajny, na wszystkich trzech telefonach ustawiłem jasność na maksymalną wartość, wyłączyłem oszczędzanie baterii, ustawiłem tryb jasny i tryb wyświetlania kolorów na "Żywy".
Nie
  • Odpowiedz
@baltek: Nie zrobiłem jeszcze zbyt wielu zdjęć A52s, ale moim zdaniem zdjęcia są bardzo dobre. W sumie miałem nawet wziąć dwa telefony i porobić zdjęcia tych samych scenerii, ale jeszcze tego nie zrobiłem i nawet nie wiem, czy będzie mi się chciało. xD

Mogę tylko powiedzieć, że w pierwszym dniu zrobiłem zdjęcie monitora z pewnej odległości obydwoma telefonami i zauważyłem, że w A52s były litery bardziej wyraźne. Zrobiłem zdjęcie akurat jakiegoś
  • Odpowiedz
@Iandschaft: Nic się nie stało. :D

Telefon oceniam dobrze:

- świetnie działają aplikacje, nic się nie zacina
- nadaje się do wymagających gier. W League of Legends Wild Rift miałem ustawione wszystko na maska i miałem stabilne 60 fps.
- nie zauważyłem, żeby telefon się nagrzewał, nawet podczas grania
- dobra bateria, chociaż zaznaczam, że mam cały czas włączony tryb oszczędzania baterii, a jasność ekranu mam na jakieś 60%
- telefon
  • Odpowiedz