Wpis z mikrobloga

@jakub-zielina: wypoku. Jestem już dziesięć lat na tej stronie, prawie codziennie, względnie, lubiąc kontent tu panujący a nawet zgadzając się w dużej mierze z dominującym tu światopoglądem. Ale to co rzeczywiście lubiłem, to to, że mimo dominacji jednych poglądów, zawsze można było zobaczyć stosunkowo wiele punktów widzenia.
Natomiast od wybuchu wojny z zażenowaniem zauważam jak wszelki pluralizm, szacunek do rozmówcy czy przyzwoitość poszła z dymem. Chętniej wierzysz w treści ci bliskie a mniej w takie, które przeczą twoim przekonaniom? Ok, zdarza się każdemu, szczególnie pod wpływem emocji.
Dla mnie punktem granicznym jest znalezisko pt. "Nawóz z kacapa" opis: Tak oto tworzy się nawóz z najeźdźców :) , fajna muzyczka, do tego dorobione strzałki z fikcyjnymi zdjęciami twarzy przypisanymi do zwłok (oczywiście obowiązkowo rzekomi Rosjanie muszą być stereotypowo bezzębni, bo wiadomo - jak eksplodują zwłoki bezzębnych ludzi, to jest spoko).
Ja się pytam czy was #!$%@?ło do reszty? Czym jesteście lepsi od Rosjan? Sorry, o Rosjanach niektórych to czytam, że się okaleczają, żeby nie walczyć albo dezerterują narażając się na sąd wojskowy, a tu żałosny obrazek wykopowego #!$%@?: 645 wykopów i 8 zakopów.
Wiecie, gdyby u nas rządził ktoś taki jak Putin i szalałaby taka propaganda jak w Rosji, to dokładnie takie były by proporcje: 645 popierałoby "operacje specjalną" na Ukrainie a 8 miałoby wątpliwości.
Przecież jakby wam dać broń i puścić samopas, to robilibyście to samo co ta (nota buene składająca się ponoć z różnych narodowości) swołocz w Buczy.
https://www.wykop.pl/link/6607219/nawoz-z-kacapa/
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jakub-zielina: Typie, tam giną niewinni ludzie, dzieci i kobiety są gwałcone przez kacapów i jest to udokumentowane i nie podlega żadnym wątpliwościom czy dyskusji. Tu nie ma miejsca na pluralizm czy przekonania.
  • Odpowiedz
@franaa: nie ma miejsca na pluralizm? Pojawiły się informacje o tym, że Ukraińcy zabijają rosyjskich jeńców, co nie dość, że jest #!$%@?, to jeszcze jest wodą na młyn rosyjskiej propagandy. Na wykopie euforia.
I co nie ma miejsca na pluralizm? Giną niewinni ludzie, dzieci i kobiety są gwałcone, więc nie mogę mieć już odmiennego zdania w kwestii (rzekomego, bo nie twierdzę, że miało miejsce) rozstrzeliwania jeńców?
  • Odpowiedz
@jakub-zielina: zatrzymalem sie na chwile przy tych punktach widzenia, ludziom tutaj strasznie #!$%@? i napisanie czegokolwiek nie uber pozytywengo o ukrze juz jest linczowane, ciekawe zestawie z tym jakie obrazki smigaly tutaj jeszcze nie tak dawno a teraz wielcy bracia xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jakub-zielina: Ja tam się cieszę, że ta swołocz z filmu już nikogo wiecej nie skrzywdzi. To nie są ludzie. To nie są nawet zwierzęta. To cholerne wynaturzenia i każda #!$%@? onuca będzie wywoływała u mnie pozytywne emocje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jakub-zielina: Z tą różnicą, że on bezczelnie kłamie. A brat mojej sąsiadki wrócił 2 dni temu bez ręki. W jednym uchu stracił słuch całkowicie, w drugi częściowo. O PTSD nie wspomnę, bo z jego oddziału przeżył tylko on i kolega. Z reszty mogłeś poskładać puzzle.
  • Odpowiedz
@franaa: on kłamie bezczelnie. Ale jeśli dojdzie do tego, że Ukraińcy będą zabijać jeńców albo dokonywać jakiś okrucieństw, to ktoś w Rosji będzie mógł powiedzieć z przekonaniem "widziałem jak moich kolegów zabijano strzałem w tył głowy" i będzie mówił prawdę. Spirala #!$%@? się nakręci a dokładnie to jest na rękę Putinowi.
  • Odpowiedz
@franaa: i jeszcze jedno: wśród morderców stacjonujących w Buczy było ponoć wiele narodowości min. z Kaukazu i dalekiej Azji. Kacapowie to tylko dominująca (coraz mniej) narodowość w tym kraju i armii.
  • Odpowiedz